מאמר ברש"פ: הקשר בין ארה"ב לאסון התאומים

מאמר דעה בעיתון הרשמי של הרש"פ רואה בארה"ב כחשודה בגרימה לפיגועי ה-11/9 במטרה ליצור אנרכיה בעולם הערבי.

שמעון כהן , כ"ד בשבט תשע"ו

הריסות בנייני התאומים
הריסות בנייני התאומים
פלאש 90

מאמר דעה בעיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, מאשים את ארה"ב כי היא עומדת מאחורי הפרות הסדר ומלחמות האזרחים בעולם המוסלמי והערבי, ואפילו גם מאחורי הסכסוך בין האסלאם הסוני והאסלאם השיעי. כך מדווח מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית'.

עוד מדווחים אנשי המכון כי בנוסף לזאת כותב המאמר, ד"ר אוסמה אל-פַרַא, טוען כי הפרות הסדר באזור, שמאורגנות לכאורה על ידי ארה"ב, הן תוצאה ישירה של פיגועי ה-11 בספטמבר. לדבריו ארה"ב ניצלה פיגועים אלו כדי ליצור "אויב מדומה שנקרא 'טרור', ופיקחה על טיפוח הרעיון עד להבשלת מה שמוכר היום כארגון המדינה האסלאמית". לטענתו העובדות והראיות מצביעות על כך שארה"ב עצמה היא החשודה העיקרית בפיגועי ה-9/11.

במאמרו של ד"ר אל-פרא נכתב כי "אותה ארה"ב הצליחה ללא ספק לשכנע את העולם כי הקיצוניות האסלאמית היא זו שמאיימת על הביטחון והשלום העולמיים. לשם כך היא השתמשה באירועי ה-11 בספטמבר 2001, על אף שאותו אירוע עורר תהיות רבות המציבות את ארה"ב בתא הנאשמים, כפי שנחשף בהמשך בשורה של עובדות ודו"חות. אולם, ארה"ב הצליחה ליצור מתוך האירוע אויב מדומה שנקרא 'טרור', והיא פיקחה על טיפוח הרעיון עד להבשלת מה שמוכר היום כ'ארגון המדינה האסלאמית' ".

ב'מבט' מציינים כי האשמות ברוח זו לפיהן ארצות הברית עומדת מאחורי כל המשברים והמלחמות במזרח התיכון, לעתים תוך שיתוף פעולה עם ישראל, הושמעה פעמים רבות בעיתון הרשמי של הרש"פ ותועדה על ידי אנשי המכון. זאת לצד הטענה כי ארה"ב וישראל אחראיות ושולטות בארגון הטרור "המדינה האסלאמית", דאע"ש.