ארגונים ערבים פועלים נגד הכדורגל הישראלי

מצבה של הנבחרת הלאומית הביא את ההתאחדות לפנות לקפטן נבחרת ספרד לשעבר בכדי שזה יקדם את הענף, כעת מנסים הערבים למנוע זאת בכל דרך

נרי וייס , כ"ד בשבט תשע"ו

היירו במדי ריאל מדריד. סמל ושחקן עבר
היירו במדי ריאל מדריד. סמל ושחקן עבר
צילום: רויטרס

מצב ענף הכדורגל בישראל מעולם לא היה רע כל כך מסתבר. האכזבה הגדולה באי ההעפלה אל טורניר יורו 2016 שיתקיים בקיץ הקרוב בצרפת, על אף הגדלת מספר הנבחרות המשתתפות בו ולאחר בית יחסית קל בו שיחקה הנבחרת הישראלית הבכירה, וכן מצבן המקצועי של שתי הליגות הבכירות, הביאו לאחרונה את ההתאחדות לכדורגל לנסות ולפתור את הבעיה בדרך יצירתית.

בכירים בהתאחדות לכדורגל פנו לאחרונה לקפטן נבחרת ספרד לשעבר ומי שמזוהה כסמל ריאל מדריד, אחת מקבוצות הפאר באירופה, פרננדו היירו, בכדי שזה יגיע לארץ וישמש כדמות סמכותית בכירה בדרך לקידום הענף בארץ.

עוד בטרם ענה בחיוב להצעה שהונחה בפניו,  היירו בלם העבר של נבחרת ספרד וריאל מדריד נתקל בקמפיין מאסיבי ורחב כנגד מהלך שכזה. הקמפיין שהתפרסם בתקשורת הספרדית קרא לבלם שלא להסכים להצעה זו של "התעמולה הישראלית".

במכתב שנשלח לכלי התקשורת בספרד נכתב כי "המהלך לא נועד כדי לקדם את הספורט הישראלי, אלא להפוך את הכדורגל לספינת הדגל לקידום התעמולה הישראלית". מי שעומדים בראש הקמפיין אלו ארגוני 'התנועה נגד כיבוש פלסטין' ו'התנועה להחרמת ישראל'. השתיים ביקשו מהיירו שלא להמשיך את המשא ומתן הקיים ולהודיע כי הוא מפסיק זאת בשל הכיבוש הבלתי פוסק. 

בין כך ובין כך, בינתיים אין עוד מאמן חדש לנבחרת הלאומית ומצב הכדורגל הישראלי בליגות הבכירות רע ביותר. האם השינוי המיוחל בדרך? 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il