הסתה ושנאה במקום חינוך וכלכלה

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב מרדכי מזהיר כי ההנהגה הפלסטינית ביהודה ושומרון ובעזה עסוקה בעיקר בעידוד הטרור.

עוזי ברוך , כ"ד בשבט תשע"ו

טקס חילופי ראש המנהל האזרחי
טקס חילופי ראש המנהל האזרחי
צילום: דוברות המנהל האזרחי

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי מצהיר כי "ההנהגה הפלסטינית ברצועת עזה ובאזור יהודה ושומרון עסוקה בהמשך השרשרת השנאה וההסתה במקום לטפח ולהשקיע בפיתוח מערכת החינוך, הכלכלה והקדמה".

בטקס חילופי ראש המנהל האזרחי באזור יהודה ושומרון שהתקיים במפקדת המנהל אמר האלוף מרדכי כי גם ברצועה יש הסלמה. "בעזה, מפנה חמאס את משאביו לבניית מנהרות שהופכות למנהרות מוות לבוניה וחופריה. ביהודה ושומרון גלי השקר וההסתה על הוצאות להורג ופגיעה בחפים מפשע תיחשף והאמת תתגלה במלוא עוזה". 

ראש המנהל האזרחי היוצא, תת אלוף דוד מנחם אמר כי ההסתה הפלסטינית נמשכת כל העת. "גל ההסלמה שמוזן על ידי הסתה ואווירה מאפשרת ושעדיין לא תם, אלצו את המנהל להתאים את המענה האזרחי לרוח התקופה".

הוא גם קרא לרשות הפלסטינית "לפעול נחרצות אל מול ההסתה והמסיתים ובכך למנוע מצעירים פלסטינים ללכת אל מותם בפעילות חסרת תוחלת ותכלית".

מחליפו, ראש המנהל האזרחי הנכנס תת אלוף מוניר עמאר ציין כי כניסתו לתפקיד נעשית בזמן מורכב במיוחד. "אנו נמצאים בעיצומה של מערכה אזורית בה צומחים ארגוני טרור היוצרים איומים ישנים וחדשים, דבר אשר מחייב אותנו לשמור על ערנות, חדות ולהיות מוכנים לשינויים ולתפניות במאפייני המערכה".