''העמדנו משפחות על הרגליים, עתיד ליתומים''

הרב יוסף צבי רימון מסביר את החשיבות של קרן יחד וקורא לציבור להצטרף אליה. "כל מי שמצטרף עוזר לעמ"י ולביטחון הילדים שלו".

אלירן אהרון , כ"ה בשבט תשע"ו

הרב יוסף צבי רימון, חבר בהנהלת קרן "יחד"
הרב יוסף צבי רימון, חבר בהנהלת קרן "יחד"
צילום: אלירן אהרון

כל אחד שמצטרף עוזר לעם ישראל ולעצמו

שבוע המודעות של קרן "יחד" בערוץ 7 נמשך. הרב יוסף צבי רימון, רב המרכז האקדמי לב וחבר בוועדה הציבורית של הקרן, סיפר לערוץ 7 על פעילות הקרן ועל החשיבות שלה.

"למה חשוב כל כך להצטרף לקרן יחד?", פותח הרב בשאלה ומיד עונה, "אני רואה במקומות רבים בארץ כשקורת טרגדיה ואבא או אמא נפטרו, ופתאום המשפחה בצרות צרורות. חוץ מהצרות הרוחניות והנפשיות עולות צרות כספיות, ואז מתחילים לחפש מי יכול לעזור, אולי חברים טובים, אולי אנשים כאלה ואחרים. אנחנו רוצים לפתור את הבעיה הזו".

הרב רימון מסביר כיצד פותרת מתגייסת הקרן לעזרת המשפחות, "קרן יחד יצרה משהו מדהים. משהו שהוא לא יאומן עד כמה הוא מדהים ומצליח עד שרואים את הנתונים. קרן יחד יוצרת ערבות הדדית. כל החברים בקרן לא משלמים כסף סתם כך, זו לא חברת ביטוח. החברים בקרן משלמים כסף רק אם קרה משהו חס וחלילה". 

"אם אב או אם נפטרו כל משפחה משלמת 10 שקלים לכל יתום ולא יותר מ-60 שקלים בחודש. מצד אחד זה כמות קטנה מכל אחד, וגם כך כל אדם ששומע על טרגדיה היה שמח לתת את הסכות לצדקה. מצד שני היכולת לעזור בצורה רצינית, עניינית ומכובדת לכמות כזו גדולה של יתומים זה דבר מדהים", אומר הרב רימון.

הרב מתרגש לספר על הפעילות, "יש עשרות יתומים שעד היום חילקנו לכל אחד מהם כ-150 אלף ש"ח. הדבר הזה הוא גם דבר שמציל אותם, אבל לא רק מציל, אנחנו עושים את זה בצורה חכמה. הכסף סגור ברובו הגדול לצורך חתונה ולימודים.

"כי עלולים להגיע למצב שיאמרו 'אולי נעשה חתונה בצמצום, אולי לא יהיה כסף ללימודים'. כאן הדברים האלה סגורים. בעזרת ה' יש מספיק כסף לחתונה וללימודים. הדברים האלה ממש מצילים משפחות".

את החזון שמציג הרב רימון לקרן אפשר לראות מתגשם במציאות, "המטרה היא שמשפחות יוכלו להצליח ולא יצטרכו טובות, אלא בכוחות עצמן בצורה מכובדת ונעימה יהיה להן מספיק כסף לדאוג ליתומים להמשך". 

הרב רימון סביר מדוע הקרן מתאימה גם לאנשים ממעמד גבוה או כאלה שהם לא קהל היעד הטבעי, "חשוב שכל בן אדם יירתם ויצטרף. אדם ממעמד בינוני ומעלה מחזק את האנשים האחרים, וגם אצלו אם חלילה קורה משהו אז הוא יקבל והדבר הזה עוזר לכולם.

"אני קורא גם לסבים ולסבתות - תצטרפו, או שאדם אם אין לו ילדים קטנים אז שיצטרף כדי לתת או צדקה או שהם יכולים להירשם בשביל הילדים הנשואים שלהם אם הם לא הצטרפו".

את הראיון מסכם הרב רימון בכך שהוא מונה את כל היתרונות של הקרן, "אפשר לראות את המיליונים שגייסנו בלי הצורך לגייס מיליונים. העמדנו משפחות על הרגליים, העמדנו ליתומים עתיד הרבה יותר בטוח ומכובד. יש כאן דבר שהוא גם צדקה הוא גם ערבות הדדית, הוא גם צדקה חכמה שעוזרת בנקודות הקשות וגם עזרה ליתומים כל הדברים האלה הופכים את קרן יחד לדבר משמעותי מרכזי שכל אחד שמצטרף עוזר לעם ישראל ולביטחון הילדים שלו".