נרגם באבנים על ההר: "לא האמנתי שאצא בחיים"

לדבריו, הוא רצה לברוח אלא שאז הגיח רכב נהוג בידי ערבי, שנעצר סנטימטרים ספורים לפניו וכדי למנוע ממנו לברוח. הנהג נעצר לחקירה

בן שאול , כ"ו בשבט תשע"ו

הרכב בהר הזיתים
הרכב בהר הזיתים
אריה קינג

למרות הבטחות רבות לאבטחת העולים להר הזיתים, נראה אפוא כי אזלת ידה של הממשלה סביב עניין רגיש זה שוברת שיאים חדשים.

אברך המתגורר בבני ברק גולל בעיתון החרדי 'המבשר' את שחווה השבוע יחד עם חברו בעת ביקורם בהר הזיתים. "לא האמנתי שנצא מזה בחיים", צוטט האברך. 

היה זה באחד מימות השבוע האחרון. הלה נסע עם חברו להתפלל על קברי הצדיקים הטמונים במרומי הר הזיתים בירושלים. "משום מה לא חששתי כי היה נראה לי שמדובר בשעה ריקה יחסית, והדרך הרי מלאה בכוחות משטרה, ולכן החלטנו לנסוע להתפלל", סיפר. כשהגיעו לקטע הכביש שבין הר הצופים להר הזיתים, היכן שממוקם בית ספר ערבי ידוע לשמצה, הם הבינו כי טעו.

"כמה עשרות ילדים הגיחו לפתע מצד הכביש, כשחלקם נעמדים מול הרכב בו נסענו כדי שלא נוכל להמשיך לנסוע, ואז הם החלו לתקוף".

בשלב הזה החלו הנערים להמטיר על הרכב אבנים וסלעים תוך ניסיון לפתוח את הדלתות. "רציתי לנסות לברוח ולחצתי על דוושת הגז, אלא שאז הגיח לפתע רכב נהוג בידי ערבי, והוא נעצר סנטימטרים ספורים לפני כדי למנוע ממני לברוח מהמקום ובכל אותו זמן, ממשיך מטר הסלעים לנחות על המכונית עד ששום שמשה בה לא נותרה שלמה".

רק בדרך נס שני האברכים לא נפגעו בצורה משמעותית בגופם, מלבד אי אלו חבלות יבשות. בסופו של דבר, הם הצליחו לברוח מהמקום ולבקש עזרה מניידת משטרה שחנתה במרחק של כמאה וחמישים מטרים מהמקום בו הותקפו.

השוטרים הצליחו לעצור את הנהג שחסם אותם והוא נלקח לחקירה. במקביל, פנו האברכים להגיש תלונה במשטרה על האירוע.

"שמעתי על עוד מקרים שאירעו בשבוע האחרון של ערבים שתקפו רכבים יהודיים, ועדיין המשטרה לא מצליחה להשתלט על התופעה המסוכנת הזו. כשהחזרנו את הרכב לחברת ההשכרה, הם אמרו לנו שאנחנו לא הראשונים שזה קורה לנו, אבל נזק כזה, וללא פגיעות פיזיות בנוסעים – כזה דבר הם עוד לא ראו", סיפר.