הפורעים נגד החרדים באשדוד: "אתם חילונים"

תושבים חרדים שניסו למחות נגד המפגינים החרדים שהפכו רכב משטרה צבאית באשדוד, ספגו נאצות מהמפגינים.

מיכל לוי , ל' בשבט תשע"ו

הפגנת חרדים באשדוד. ארכיון
הפגנת חרדים באשדוד. ארכיון
צילום: פלאש 90

הרחוב החרדי באשדוד סוער ביום שאחרי תקיפת אנשי המשטרה הצבאית שבאו לעצור עריק תושב העיר.

השכונות החרדיות באשדוד אינן מעורבות בדרך כלל בסערות הציבוריות סביב יחסי דת ומדינה ואירועי אמש היו חריגים בנוף המקומי בכל קנה מידה אפשרי.

עד ראיה תושב השכונה שנכח במקום סיפר לערוץ 7 את שראו עיניו באותן שעות. "לאחר שהתברר כי מדובר במשטרה הצבאית שבאה לעצור עריק, הגיעו בחורי ישיבה והחלו להשתולל במקום. תחילה הפכו את הרכב וניפצו את השמשות ולאחר מכן ניסו לחסום את יציאתו של הרכב השני". 

"חרדים המתגוררים בשכונה ניסו למחות נגד המפגינים האלימים וביקשו מהם להתפזר, אולם אלה נענו בחרפות וגידופים נוסח: 'אתם פושעים. אתם חילונים. אתם מתחנפים לחילונים וככה אתם נראים. אנחנו נלך עד הסוף. עד שגזירת הגיוס תתבטל'.

"בהמשך החלו לחרף ולגדף את גדולי הרבנים החרדים מהזרם המרכזי דוגמת האדמו"ר מגור והאדמו"ר מבעלז שתמכו בחוק הגיוס המתוקן", סיפר עד הראיה.

לטענתו, קומץ המתפרעים אינו מייצג את כלל הציבור החרדי באשדוד. "מדובר בישיבה אחת בעיר הקולטת בחורים מכל רחבי הארץ המזוהים עם משנת הרב אוירבאך. ההתנהלות שלהם מטילה כתם על כלל הציבור החרדי בארץ ובעיר אשדוד בכלל. אין לנו שום דבר משותף איתם. הם מחללי שם שמיים והם יתנו על כך את הדין", אמר.