אנחנו איבדנו בן משפחה, הם מאבדים רק קורת גג

בני משפחה של נרצחים בגל הטרור הגיעו לבג"ץ לדיון על הריסת בתי המחבלים. "אם משפחה אחת תינצל כתוצאה מההרתעה שיוצר ההרס - ניצחנו".

אלירן אהרון , א' באדר תשע"ו

קרובי הנרצחים בבג"ץ
קרובי הנרצחים בבג"ץ
צילום: אלירן אהרון

בני משפחה של נרצחים בגל הטרור הנוכחי הגיעו היום (רביעי) לבג"ץ לדיון בעתירת משפחות מחבלים רוצחי יהודים נגד ההחלטה להרוס את בתיהם.

שולמית פישר, אחותו של יעקב דון הי"ד שנרצח בפיגוע ירי בצומת גוש עציון, אמרה לערוץ 7 כי המדינה חייבת ליצור הרתעה על מנת למנוע רצח יהודים נוספים, "משפחת המחבל ידעה שהוא יוצא לרצוח יהודים, הוא השאיר את הצוואה שלו בידי אחיו ויצא לרצוח.

''אנחנו איבדנו את בן משפחתנו, ולא ייתכן שהם שפגעו ביודעין יצאו כאילו כלום. הם מאבדים את קורת הגג, אנחנו איבדנו בן משפחה, אין פה שיוויון במשוואה הזו. אי אפשר לעבור על זה לסדר היום".

האחות השכולה מדגישה, "חייבת להיות הרתעה. אם הריסת בתים יוצרת הרתעה ואפילו משפחה אחת תינצל ולא תעבור את מה שאנחנו עוברים - ניצחנו".

יו"ר ארגון 'אלמגור' למען נפגעי הטרור, מאיר אינדור, אמר כי "שום הרס של בית לא יכפר על רצח ואינו מהווה עונש מספיק, אבל הוא מרתיע חלק מהחושבים להצטרף למעגל הטרור ובכך למנוע מעוד משפחות להצטרף למעגל השכול והפציעות".

לדבריו, הריסת בתי המחבלים זו הפעולה הכי משמעותית ובעלת ההרתעה שאפשר לבצע כדי להציל יהודים מפיגועי טרור.