"צימאון אדיר ליהדות ומסורת"

ח"כ סמוטריץ' ביקר במרכז זהות יהודית בית שאן וסיפר, "בית שאן ואני זה סיפור אהבה ארוך שנמשך כבר למעלה משני עשורים".

נתנאל כ"ץ , ו' באדר תשע"ו

סמוטריץ' בבית שאן
סמוטריץ' בבית שאן
צילום: יח"צ

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) ביקר אתמול (ראשון) בבית שאן והשתתף בפעילות מרכז זהות יהודית בעיר ביחד עם מנכ"ל זהות איתי גרנק ומנכ"ל מדרשת בית שאן יואל כהן.

"האהבה למסורת ישראל, החום האנושי והצימאון האמיתי ליהדות אותנטית ניכרים כאן מאוד" ציין סמוטריץ' ואמר, "דווקא בימים אלו של קמפיינים אנטי דתיים נגד התודעה היהודית בצה"ל ונגד כל סמן של היהדות, בית שאן מהווה סמל ומופת לשיתוף פעולה מיוחד בין מרכזי הזהות היהודית ואזרחי ישראל".

"בית שאן ואני זה סיפור אהבה ארוך שנמשך כבר למעלה משני עשורים, כשביליתי בה את שנת השמינית שלי".

לדבריו, "אני שמח לראות את ההתפתחות המדהימה של העיר וכולי תקווה שנמשיך לחזק את הזהות היהודית בפריפריה ובחלקים נוספים בארץ".

מנכ"ל זהות איתי גרנק ציין, "הזהות היהודית הנה נדבך מרכזי בזהות שלנו כאזרחים במדינת ישראל. כמי שמלווה את מרכזי זהות יהודית שבאים מדי שנה במגע עם מאות אלפי תלמידים מבתי הספר הממלכתיים ברחבי הארץ, אני נחשף לרצון של מרבית עם ישראל להיחשף להיסטוריה ולמורשת היהודית".

"הגעתו של ח"כ סמוטריץ' היא חלק מסדרת ביקורים רחבה של אישי ציבור מכלל הקשת הפוליטית בישראל. אנו מודים לו על כך וקוראים לאישי ציבור נוספים להגיע ולהתרשם מהמפעל העצום הזה שמתפתח בשנים האחרונות", הוסיף.