אייכלר: להעניש מפיצי שמות ותמונות הרוגים

ח"כ אייכלר הגיש הצעת חוק לאסור פרסום שמו של נפגע בטרם ניתן האישור הרשמי. "הפגיעה היא המונית ולעיתים בלתי ניתנת לתיקון".

בן שאול , ו' באדר תשע"ו

ישראל אייכלר
ישראל אייכלר
פלאש 90

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) הגיש הצעת חוק לאסור פרסום שמו של נפגע בטרם ניתנה האישור הרשמי. זאת בעקבות גלי שמועות ופרסומים שגויים על שמות ההרוגים והנפגעים בתקופה האחרונה.

"לעיתים מדובר בשמועות שקריות. חמורה מכך שמועה נכונה שמגיעה למשפחה מתוך פרסום בלתי אחראי באמצעים לא רשמיים בעתות מלחמה, פיגועים ואירועים מצערים ומביכים", הסביר אייכלר את הצעת החוק. אייכלר הוסיף, כי בעידן הרשתות החברתיות, הפגיעה היא המונית ולעיתים בלתי ניתנת לתיקון.

כמו כן דרש אייכלר משרת המשפטים לדעת מדוע לא מוגשים כתבי אישום נגד מפרסמי תמונות זוועה בלי טשטוש זהות הנפגע המנוגד לחוק להגנת הפרטיות, כפי שתוקן בשנת 2011 על ידי החוק של ח"כ משה גפני ואורי מקלב.

בשאילתא שהגיש לשרת המשפטים ביקש לדעת מדוע אין אכיפה של החוק נגד מפרסמי תמונות וסרטונים שאינם מצונזרים הפוגעים בפרטיות הנפגע. ואם כן, כמה תיקים נפתחו בחמש השנים האחרונות, כמה פסקי דין ניתנו ומה העונשים שהוטלו על עוברי החוק?

אייכלר אמר, "מידה אכזרית לפגוע בנפגעים ולהוסיף כאב למשפחות מתוך יצר פרעי לצלם ולהפיץ תמונות זוועתיות המוזילות את ערך חיי האדם בעיני הצופים בתמונות ומכהה את רגשי הרחמים והחמלה ומשחיתה את עדינות נפש האדם".