הרצוג: האיום הולך ונעשה ממשי יותר

יו"ר האופוזיציה והמחנה הציוני, יצחק הרצוג התייחס לכניסתו לכלא של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט. "באופן אישי אני חש צער וכאב".

חזקי ברוך , ו' באדר תשע"ו

הרצוג בישיבת סיעה
הרצוג בישיבת סיעה
צילום: חזקי עזרא

יו"ר האופוזיציה והמחנה הציוני, יצחק הרצוג התייחס היום (שני) בפתח ישיבת הסיעה לכניסתו לכלא של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט.

"אנחנו כשליחי ציבור, אנחנו כמנהיגים, ככל אדם אנחנו מחוייבים לשמור על החוק על ניקיון הכפיים ועל טוהר המידות. זה יום קשה כי עם לא רוצה לראות את מנהיגיו הולכים לכלא, זה לא דבר שגרתי זה, אנחנו כמובן צריכים לזכור כל הזמן שעמוד האש לפני המחנה הוא שלטון החוק ועליונות החוק והצדק".

"באופן אישי, כמי שהיה שר בממשלתו של אולמרט אני חש צער וכאב. אני מקווה שכל המערכת תפיק את הלקח כך שלא נראה מקרים שכאלה", הוסיף הרצוג. 

הרצוג התייחס למצב הביטחוני "אני רוצה לברך את כוחות הביטחון שהצליחו לסכל אתמול ארבעה פיגועים בלי נפגעים לכוחותינו. כל הכבוד לצה"ל, למשטרה ולמשמר הגבול". 

"הטרור ממשיך להשתולל וכל כמה שעות דקירה, אירוע ירי או דריסה. אנחנו היחידים המציעים פתרון למצב הקשה. אנחנו היחידים המציעים פיתרון לעצירת הגלישה למדינה אחת ערבית יהודית. תומס פרידמן בניו יורק טיימס הכתיר לפני ימים אחדים את נתניהו כאבי המדינה הערבית-יהודית, ואת החמאס כאימא של המדינה הערבית-יהודית. זה נכון. החמאס פועל נגד פתרון שתי המדינות – וביבי, בחוסר המעש שלו, משתף איתו פעולה. ביבי מסביר לנו למה אי אפשר להתקדם לפיתרון ובינתיים הוא מאפשר למשיחיים מהימין הקיצוני להגשים את חזון החמאס – להביא אותנו למדינה ערבית יהודית ולחסל את המדינה היהודית". 

"אם לפני הבחירות רוב הציבור לא היה ער לסכנת המדינה הערבית-יהודית, היום רוב הציבור כבר ער לכך. האיום הולך ונעשה ממשי יותר. 85% מהציבור רוצים להיפרד מהפלסטינים. ואנחנו היחידים שמתווים לו את הדרך. אבל עוד עבודה רבה לפנינו. אנחנו צריכים לעבור יישוב-יישוב, בית-בית, ולהסביר לציבור הישראלי את תכנית ההפרדה שלנו ואנו נעשה זאת, בעקשנות, בנחישות ובאינטנסיביות". 

יו"ר האופוזיציה דיבר גם על פרשת יוסף סלמסה והזכיר כי צוות של הסיעה טיפל בכך: אתמול נמסר שהתיק ייסגר. "התיק הזה נשאר פתוח והוא מחייב תשובות והגורמים הממונים עליו צריכים לתת תשובות לציבור ובוודאי למשפחת סלמסה ולציבור". 

ח"כ ציפי לבני אמרה בישיבת הסיעה כי הכניסה של אולמרט לכלא מעבירה מסר חשוב לכל פוליטיקאי. "עבדתי עם אולמרט בעבר ולצד החלטות ביטחוניות חשובות שקיבל, כניסתו לכלא היא יום חשוב לדמוקרטיה ולשלטון החוק בישראל. זהו חלק מתהליך ניקוי האורוות שעוברת הפוליטיקה בישראל".