התנכלות צה"לית

הרב הצבאי הראשי יוזמן לשיחת הבהרה עם ראש אגף כוח אדם בעקבות הסרטון שבו נראה רוקד בחתונה עם מחבר הספר "תורת המלך".

עוזי ברוך , ז' באדר תשע"ו

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
שלומי שלמוני

הרב הצבאי הראשי, הרב תא''ל רפי פרץ, יוזמן לשיחת הבהרה אצל ראש אכ"א, האלוף חגי טופולנסקי בעקבות הסרטון שבו נראה הרב כשהוא רוקד עם הרב יצחק שפירא - מחבר הספר "תורת המלך". כך דווח בערוץ 2.

אתמול פנה ח"כ עמר בר-לב ממפלגת העבודה לרמטכ"ל איזנקוט על מנת שיפעל בדחיפות נגד הרב הראשי לצה"ל. מלשכתו של הרמטכ"ל נמסר היום בתגובה לפנייתו של בר-לב כי "הרב הצבאי הראשי הגיע לחתונה אזרחית של רב, אשר שירת בעבר ברבנות הצבאית. הרב חגג ושמח בחתונה, היה מצופה מקצין לובש מדים לנהוג אחרת".

רס"ן נועה הרפז, ירון, רמ"ד כנסת, ממשל וציבור בלשכת הרמטכ"ל, הוסיפה ועדכנה את ח"כ בר-לב כי "ראש אגף כוח האדם יקיים שיחה עם הקצין, יעיר לו ויבהיר לו את המצופה מקצין בכיר בצה"ל לובשים מדים ועוד יותר מכך כרב הצבאי הראשי".

במהלך הריקוד שתועד בעדשת המצלמה נראה הרב פרץ כשהוא חובש על ראשו את כובעו של הרב שפירא, והרב שפירא רוקד כשלראשו הכומתה של הרב הראשי וברקע מתנגנים שירי חג הפורים. 

על החלפת הכובעים והכומתות בין שפירא לרב פרץ כתב ח''כ בר-לב: "תא"ל פרץ מעניק בכך גושפנקא ותמיכה סמלית בשם צה"ל לאדם שחתר תחת שלטון החוק וודאי לא יכול להיות מזוהה עם ערכי צה"ל".

בר-לב הדגיש כי "על אף שמחבר הספר לא הועמד לדין פלילי, הרי קיים קונצנזוס ערכי וחברתי שלספר כמו תורת המלך אין מקום בארון הספרים הישראלי והיהודי". בסיום פנייתו ביקש בר-לב מאיזנקוט "לנקוט בהליכים אותם תראה לנכון כנגד הרב הראשי לצה"ל''.‎