"בירת הנשמה של ישראל"

השר בנט ובכירים מהמשרד ביקרו הבוקר בכפר השיקומי עלה נגב, בליווי יו"ר הכפר דורון אלמוג והמנכ"ל אבי וורצמן.

נתנאל כ"ץ , ז' באדר תשע"ו

בנט ב'עלה נגב'
בנט ב'עלה נגב'
צילום: יח"צ

שר החינוך נפתלי בנט ומנכ"לית המשרד מיכל כהן ביקרו הבוקר (שלישי) בכפר השיקומי 'על נגב – נחלת ערן' ליד אופקים ופגשו עשרות ילדים ומבוגרים עם צרכים מיוחדים, שמטופלים בכפר.

השר ביקר בחדרי הטיפול המיוחדים שנמצאים בכפר ובבריכה הידרותרפית, שוחח עם אנשים שנפגעו במהלך חייהם ושמע מהאנשים ומשפחותיהם על השיקום שהם עוברים בכפר.

את הסיור ליוו יו"ר הכפר האלוף במיל' דורון אלמוג והמנכ"ל אבי וורצמן ונטלו בו חלק גם מנהל חמ"ד בדרום דוד חטואל, מנהלת האגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך רחלי אברמזון ומפקחת ומתכללת אוכלוסיות מיוחדות במשרד החינוך רעיה לוי-גודמן.

השר ואנשי המשרד זכו לביקור מקיף שהתייחס להתפתחות הכפר שמסייע ומטפל גם בשיקום של אנשים לאחר פגיעות נרכשות כגון שבץ, תאונות דרכים, ואנשים שנקלעו לבעיות רפואיות מורכבות.

במהלך הסיור ציין השר בנט, "ללא ספק 'עלה-נגב' היא בירת הנשמה של מדינת ישראל; מעבר למתנה שמגיעה בצדק לילדים, יש כאן גם מתנה עבור כל עם ישראל וכל אדם שמגיע ל'עלה-נגב' נהיה בהכרח טוב, אכפתי ורגיש יותר. התכנית לשיתוף בני נוער עם האוכלוסייה שמתגוררת כאן מדברת לליבי, ואני רוצה לראות ילדים בכיתה ז', ח', ט' שאוהבים את האחר ובני נוער שיבואו להתנדב כאן, וכך בוודאי יהיו בעתיד אנשים טובים יותר לחברה".

"לצערי אני גדלתי במערכת חינוך שבה לא יצא לי להיחשף לילדים שונים, ואז כשזה קורה בגילאים מתקדמים זה עלול להרתיע ולכן יש פה ביכולתו של הכפר לייצר את הגשר בין הלבבות וזו מתנה אדירה לעם ישראל. אני רוצה שכולם ייהנו מהמתנה המבורכת הזו. לפיכך, אנחנו נפעל לקידום המיזם במשותף עם משרד החינוך. 'רשת עלה' משמשת גשר בין קבוצות בחברה הישראלית, ועכשיו נפתח צהר עבור כלל תלמידי ישראל', הוסיף בנט.

יו"ר הכפר דורון אלמוג ציין, "הכפר השיקומי 'עלה נגב- נחלת ערן' הוקם עבור ילדים כמו ערן, בננו האהוב ז"ל, הילד מעולם שלא אמר דיבר או אמר מילה אחת מימיו ועדיין היה המורה הגדול של חיי. 'עלה נגב נחלת ערן' נמנה עם אותם מקומות שהיו מבודדים ולא רצו להתקרב ולהיחשף אליהם. הגעתכם מעידה על המחויבות העמוקה שלכם להיות שותפים למיזם החשוב אותו אנו מובילים, לקבלת האחר והשונה, לטפח את דור העתיד ולהוביל את החברה למקום טוב יותר. עוצמת השרשרת האנושית נמדדת ביחסה לחוליות החלשות שבה, ואנו מאמינים כי דרך שילוב והתנדבות נוכל לממש את המטרה החשובה שהצבנו לעצמנו, למען אלו שנתונים בחסדי אחרים".

מנכ"ל רשת 'עלה' הרב יהודה מרמורשטיין סיפר, "רשת 'עלה' חרטה על דגלה את התמיכה והעזרה בשונה והאחר כחלק בלתי נפרד ממחויבות החברה, והחשיבות היא בכך שהחברה תכיר בצרכי אנשים עם צרכים מיוחדים שמהווים חלק בלתי נפרד מהנוף החברתי בישראל. צריך תמיד לזכור שאף אחד מאיתנו לא יודע חלילה באיזה צד הוא יהיה מחר. זוהי המשמעות של 'עולם חסד ייבנה'".

מנכ"ל הכפר אבי וורצמן הוסיף, "זוהי זכות גדולה עבורי לעבוד לצידו של האלוף (מיל') דורון אלמוג. אני מודה לשר בנט ולמנכ"לית מיכל כהן על הביקור בכפר, על גילוי הרגישות והאכפתיות לדאוג לאנשים עם צרכים מיוחדים ועל ההיענות שלהם להיות שותפים בפרויקט 'תיקון עולם' שאנחנו מקדמים. אנחנו עובדים בימים אלה על מיזם חינוכי חברתי בו תלמידים בכיתות ט'-י' מכל רחבי הארץ, יגיעו לסיור ב'עלה נגב -נחלת ערן' וייחשפו לתיקון העולם שמתקיים כאן ולחשיבות שבמתן  מענה ותמיכה אמיתיים לחריג ולחלש בחברה.

אנחנו מתכוונים להביא לכאן כבר בשנה הראשונה לתוכנית קרוב ל-25 אלף תלמידים שייקחו חלק במיזם על מנת שבהמשך כל תלמידי ישראל יקחו חלק במפעל העצום הזה, ומודה לשר ולמנכ"לית המשרד על ההיענות לתמוך בפרויקט".