מנסח המודעה של אגד: ''היא נכתבה בדמעות''

אריה פרנקל שניסח את מודעת האבל שעוררה סערה מספר "יש לי מעורבות רגשית בתאונה הזאת – אני האחרון שאפשר להאשים אותו בזלזול".

עדו בן פורת , ח' באדר תשע"ו

מודעת אבל
מודעת אבל
צילום: מתוך העיתון

איש יחסי הציבור של חברת "אגד", אריה פרנקל, התייחס הבוקר (ד') לסערה סביב מודעת האבל שפרסמה החברה בעיתונות החרדית מבלי להזכיר את שמות ההרוגים בתאונה הקטלנית בכביש 1.

"אני עומד מאחרי המודעה הזאת, אני ניסחתי אותה, כתבתי כמה וכמה טיוטות של המודעה הזאת עם שמות ובלי שמות ובסופו של דבר אחרי התלבטות קשה – זאת ההחלטה שקיבלתי והעברתי לאישור של אגד", סיפר פרנקל.

בראיון לרדיו 'קול ברמה' הדגיש פרנקל כי המודעה לא נכתבה בזלזול. ''אני חייב לומר שהמודעה הזאת לא נכתבה בדיו וגם לא במדפסת אלא בדמעות, יש לי מעורבות רגשית בתאונה הזאת – אני האחרון שאפשר להאשים אותו בזלזול או בהתנשאות".

פרנקל הוסיף, "מסיבות שונות שאני לא יכול לפרט זו ההחלטה שקיבלתי ובלב כבד. אני לא זוכר עוד מודעה שהקדשתי לה כל כך הרבה זמן כמו במודעה הזאת. אני חייב לומר שכל מודעה שמתפרסמת בעיתונות החרדית עוברת גם תחת ידם של המבקרים ואף אחד מהמבקרים לא העירו הערה. כנראה שזה לא כצעקתה"

במענה לשאלת המראיין נועם זיגמן האם לאחר מעשה ובעקבות הסערה, היה מנסח את המודעה אחרת השיב פרנקל "יכול להיות, להיות חכם לאחר מעשה זו חוכמה קטנה מאוד".