חושף פרשת אולמרט: עד היום אני מקבל כתף קרה

יואב יצחק, שהחל את חשיפת פרשת אולמרט, מבקר אותם שלוקחים קרדיט על כניסתו לכלא, "עיתונאים שעזרו לאולמרט מצטרפים לחגיגה".

בני טוקר , י"ב באדר תשע"ו

זלזלו. אולמרט
זלזלו. אולמרט
פלאש 90

 

עורך האתר News1 העיתונאי יואב יצחק שפרסם בין השנים 1996 ו- 2002 כתבות על אי סדרים בפרוייקט הולילנד ושביולי 2008 פרסם כתבה נוספת הנוגעת לקבלת שוחד בפרויקט וקשר את אולמרט לפרשת השחיתות, משוכנע שאם היו מתייחסים לפרסומים ברצינות כבר אז, אולמרט לא היה מגיע להיות ראש ממשלה.

"אני אכן התחלתי את כדור השלג בסדרת התחקירים, ובאמת נפתחו חקירות פליליות וכתבי אישום, אבל אם גורמי החוק והאכיפה, כולל כלי התקשורת והיועץ המשפטי לממשלה היו עושים את מלאכתם לא היינו מגיעים למצב המביש שראש ממשלה לשעבר הולך לכלא, כי אולמרט לא היה נבחר לראשות הממשלה. מטרידה אותי העובדה שהפשפש עלה למעלה, אדם כל כך רקוב, כל כך מושחת הצליח להתל בכולם, הצליח לקבל גיבוי ולעלות למקום הכי גבוה", אומר יצחק.

 

לדבריו תיבת הפנדורה שנפתחה חשפה מבול של פרשיות, "הסיפורים של טלנסקי וראשונטורס נולדות כתוצאה מחשיפת פרשת כרמיה, אז התחילו לבדוק את החשיפה שלנו ותוך כדי הבדיקה התגלו יומני שולה זקן".

 

יצחק מציין כי למרות החשיפות הוא עד היום לא זוכר להכרה, "אתה נוגע כאן בעצב רגיש מצד אחד מי מאיתנו לא רוצה הכרה, אך מהצד השני אני יודע שככל שיש לנו יותר הישגים ככה מקבלים יותר כתף קרה מכל כלי התקשורת והרשויות, אני לא אזכיר את כל ההישגים שלנו, אנחנו חשפנו את פרשת עזר וויצמן שנאלץ להתפטר ואת מעשיו של יוסף חריש. שילמנו ואנחנו משלמים מחיר גם היום".

 

לדבריו יש כאלה שמנסים להתהדר בכניסתו של אולמרט לכלא למרות שהם אלה שהגנו עליו במשך שנים, "אתה פתאום רואה אנשים שעזרו לאולמרט אם בהימנעות חשיפת מעשיו או בהגנה עליו והיום הם לוקחים קרדיט שאולמרט הולך לכלא".