אושר: 'הפועל המזרחי' - הארגון היציג ב'אמונה'

בית הדין לעבודה אישר את תוצאות הבחירות בעמותת "אמונה" וקבע כי הארגון היציג בארגון ישאר הסתדרות הפועל המזרחי.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ג באדר תשע"ו

חוגגים ניצחון
חוגגים ניצחון
צילום: יח"צ

הרכב בית הדין הארצי לעבודה בראשות נשיא בית הדין, השופט יגאל פליטמן, קבע אתמול כי הסתדרות "הפועל המזרחי" היא הארגון היציג של עובדי ועובדות "אמונה".

ההחלטה ניתנה בעקבות תוצאות הבחירות שנערכו בארגון, ולאחר שלא נפלה מחלוקת באשר לנצחונה של "הפועל המזרחי" בבחירות הפנימיות שנערכו ב"אמונה".

נזכיר כי הפרשה החלה לאחר שהסתדרות העובדים הלאומית הגישה בחודש ינואר 2015 לבית הדין לעבודה בקשה להכיר בה כארגון היציג של עובדי "אמונה", במקום הסתדרות הפועל המזרחי ששימשה כארגון היציג עד לאותה עת.

בהסתדרות הלאומית טענו כי גורמים בהסתדרות "הפועל המזרחי" מאיימים על עובדים שעזבו את "הפועל המזרחי" ועברו להסתדרות הלאומית.

בית הדין הארצי הגיע לאחר תקופה של התדיינויות למסקנה כי ניסיון להכריע בשאלת זהותו של הארגון שייצג את עובדות ועובדי "אמונה" על ידי ספירת טפסים לא יצלח, וקבע כי הדרך הנכונה לקבוע מי הארגון היציג בו חפצים העובדים היא בחירות חשאיות וחופשיות.

לבקשת בית הדין הסכימה לשמש נשיאת בית הדין הארצי לעבודה בדימוס, השופטת נילי ארד, כיו"ר ועדת הבחירות בארגון.

הבחירות התקיימו ב-2 בפברואר, ולאחריהן הגישה הסתדרות הפועל המזרחי בקשה להכיר בה באופן רשמי כארגון היציג לאור ניצחונה בבחירות. ההסתדרות הלאומית מצידה הודתה בהפסד, ולאור זאת קבע כאמור בית הדין הארצי כי "הפועל המזרחי" הוא הארגון היציג.