השר אריאל: אין תחליף לדו שיח ישיר עם החקלאים

בעקבות כוונת משרד החקלאות להוריד מכסים ולהעניק תמיכה ישירה לחקלאים, סיכם שר החקלאות על שיתוף פעולה עם ראשי התאחדות חקלאי ישראל.

עדו בן פורת , י"ג באדר תשע"ו

הפגישה היום
הפגישה היום
צילום: לשכת שר החקלאות

בפגישה שהתקיימה היום (שני) בין שר החקלאות אורי אריאל ומנכ"ל המשרד שלמה בן אליהו לבין ראשי התאחדות חקלאי ישראל, עסקו הצדדים, בין היתר, במו"מ לגיבוש תכנית אסטרטגית לחקלאות במדינה, על הכוונה להגביר ייבוא לקראת חג הפסח ועל ביטול המכסים.

במהלך הפגישה הודיעו שר החקלאות, מנכ"ל המשרד וראשי התאחדות חקלאי ישראל כי הם משתפים פעולה לקידום החקלאות ולהורדת יוקר המחיה בישראל, וכי הם מתנגדים לצעדים חד צדדיים.

הם סיכמו לשוב לנהל מו"מ אינטנסיבי שיסתיים בתוך 90 יום כדי לגבש תכנית אסטרטגית לחקלאות. בימים הקרובים תציג התאחדות חקלאי ישראל בפני משרד החקלאות ומשרד האוצר את התכנית האסטרטגית שהכינה.

בנוסף הסכימו הצדדים כי בנוגע לייבוא לחג הפסח, יעשו כל הצעדים הנדרשים שמחד לא יהיה מחסור בחגים של מוצרי חלב, בשר, פירות וירקות ומאידך שהייבוא יהיה מידתי בהתאם לתנאי השוק כלפי החקלאים ותוך כדי פיצוי לחקלאים.

כל שאר הנושאים חוזרים לשולחן המו"מ המשותף של משרד החקלאות, משרד האוצר והתאחדות חקלאי ישראל לקידום התכנית האסטרטגית לחקלאות.

שר החקלאות אורי אריאל אמר כי "כולם מבינים שהמצב הנוכחי בעייתי ושיש צורך מצד אחד להוריד את יוקר המחיה בישראל ומצד שני לשמור על החקלאים. אני שמח על שיתוף הפעולה בין משרד החקלאות לחקלאים, כי אין תחליף לדו שיח ישיר וזו הדרך הנכונה להוביל רפורמות".