לאפשר למי שרוצה - להשתנות

הרב אהרל'ה הראל מארגון 'כמוך' אומר לערוץ 7 כי חשוב לפעול נגד הומופביה, אך גם לאפשר למי שרוצה להשתנות לעשות זאת.

בני טוקר , י"ד באדר תשע"ו

מסרבים להודות. מצעד הגאווה
מסרבים להודות. מצעד הגאווה
פלאש 90

הרב אהרל'ה הראל מארגון 'כמוך' - הומואים דתיים אורתודוקסיים, מתייחס היום (שלישי) בראיון לערוץ 7 ל"יום הקהילה הגאה" שהתקיים בכנסת וליוזמות החקיקה שעלו במסגרתו במטרה לאסור "טיפולי המרה" להומוסקסואלים.

לדברי הרב הראל, חשוב להלחם בהומופביה, אך יש לאפשר במקביל למי שרוצה להשתנות לעשות זאת, "אנחנו לא שונאים אף אחד והמלחמה בהומופוביה חשובה, אך מאידך לא יתכן שעל שולחן הכנסת תונח הצעת חוק דיקטטורית שתמנע ביצוע טיפולי המרה, זו רדיפת הפרט ופגיעה בזכויות הפרט.

"אם אנשים שנמשכים לבני מינם רוצים להשתנות בלי שלחצנו אותם בכיוון הזה למה שלא נוכל לעשות את זה?".

הרב הראל טוען כי ההצלחה בטיפולי המרה גדולה יחסית, "מדובר בטיפול נפשי, ובמחקר שנערך עלה כי אצל שליש הטיפול הצליח, אצל שליש הטיפול הצליח רק חלקית והם נמשכים לבני מינם וגם לבני המין השני ואצל שליש הטיפול לא הצליח.

"לצערי במגזר החילוני יש מעט מאוד שעושים טיפולי המרה, הרוב לא עושים כי הם לא רואים סיבה לעשות את זה, וגם בגלל הפחד שהם יושמצו. לי לדוגמא פינצ'רו את הגלגלים".

הרב הראל מצטער על כך שקול התורה לא נשמע בנושא הזה בכנסת, "אחד הדיונים היום בועדת החינוך נותן את רשות הדיבור לתנועת הנוער של הקהילה הגאה. הם רוצים להיכנס לבתי הספר ולהטיף גם לנערים דתיים לאבד את זהותם הדתית, בעיני הם לא צריכים להכנס לבתי הספר".

"רוב הרבנים שותקים כי הם לא מבינים בנושא ומשאירים את זה למומחים", מציין הרב הראל, "אני מעריך שרוב הציבור תומך בנו, לצערי יש עיתון במגזר שלנו, שאינו עיתון דתי שנותן במה לסוגיה החד מינית בניגוד מוחלט לתפיסת התורה, זה מזעזע בעיניי ואני קורא כבר שנים להפסיק לצרוך את העיתון הזה".