"סרבני גט - לא בקהילה שלנו"

ח"כ שולי מועלם-רפאלי מבהירה כי אי אפשר להשלים עם סובלנות כלפי תופעה של גברים שמסרבים לתת גט. "לא יכול להיות שנעמוד חסרי אונים".

חזקי ברוך , ט"ז באדר תשע"ו

שולי מועלם רפאלי
שולי מועלם רפאלי
צילום: פלאש 90

ח"כ שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי) התייחסה בראיון לערוץ 7 לפרשת פרסום שמו ותמונתו של סרבן הגט ד"ר עודד גז, ולטענות נגד השיימינג שנערך לו.

"הוצאת השם של סרבן גט הייתה הנחיה של בית הדין וכל מי שהפיץ את שמו נענה לקריאה של בית הדין הרבני שאמר שהאיש הזה מוחרם ומנודה", ציינה מועלם-רפאלי.

לדבריה, "הציבור הישראלי כולו הצטרף לקריאה של בית הדין ואמר לא עוד. סרבני גט - לא בקהילות שלנו", ציינה מועלם-רפאלי, "זה שלב ראשון של בית הדין הרבני בתהליך, לפני שהוא יכנס לכלא".

מועלם-רפאלי הזכירה בהקשר זה הצעת חוק שהגישה יחד עם תנועת אמונה, לפיה בעלים סרבנים לא יוכלו לבקש לשהות באגף תורני, "פתאום אותם צדיקים סרבני גט שפועלים נגד ההלכה, כשהם מגיעים לכלא הם רוצים להיות באגף תורני. זה לא יקרה. מי שסרבן גט פועל נגד ההלכה".

"אין ספק שתופעת השיימינג פוגעת גם במשפחה והסביבה שלו, זה אחריות של עודד גז", ציינה מועלם-רפאלי. "מי שרוצה למנוע פגיעה במשפחה ובסביבה שלו יתנהל על פי החוק ויתן גט. הגיע הזמן להפסיק לדבר עליו ונדבר עליה שהיא כבר ארבע שנים לא יכולה להתקדם עם החיים של לשום מקום כי הוא מעגן אותה".