סגירת מעגל: קרא לבנו על שם השליח שנרצח

שליח חב"ד במומביי קרא לבנו על שמו של הרב גבריאל-נח הולצברג שנרצח לפני כ-7 שנים בבית חב"ד בהודו.

מיכל לוי , י"ט באדר תשע"ו

קברם של בני הזוג הולצברג הי"ד
קברם של בני הזוג הולצברג הי"ד
פלאש 90

סגירת מעגל בחב"ד-הודו: הרב ישראל קוזלובסקי, שליח חב"ד במומביי, ערך היום (א') ברית לבנו וקרא לו על שמו של הרב גבריאל-נח הולצברג הי"ד שנרצח לפני כ-7 שנים בבית חב"ד בעיר.

בברית נכחו קרובים ובני משפחה שטסו, חלקם מהארץ, כדי לחגוג עם שליח חב"ד במומביי.

גיסו של הרב קוזלובסקי, הרב שמעון ברגמן, מנהל בית חב"ד במרכז העסקים שורק, פרסם את רשמיו ממעמד הברית:

"אני נמצא כעת במומביי הודו. נסעתי לכאן לרגל שמחת הברית לרך הנולד, בנם של אחותי וגיסי היקרים, השלוחים פה. האמת, שנסיעה למומביי היא דבר קצת קשה בשבילי. הידיעה שאתה מסתובב בבניין בו נרצחו כמה יהודים, וביניהם השלוחים גבי ורבקי הי"ד, נותנת תחושה קשה. במקום בו הם תכננו לחיות ולעשות בשביל לקדש שם שמים, הם מצאו את מותם… על קידוש ה'.

''אני זוכר את זה כבחור צעיר בישיבה בכפר חב"ד. איך לאחר ימים מתוחים התבשרנו כולנו בבשורה המרה. זה היה עצוב. היה נורא לעמוד מול גופותיהם הדוממות ולומר תהילים. תחושה קשה של 'מתבוססת בדמייך'... אבל, הרבי המשלח בכוחו הגדול, לא נותן לנו ליפול. ולאחר שמונה שנים, נראה שהמקום קם לתחיה ממש. השלוחים החדשים ישראל וחיה שיחיו פועלים ומחיים את המקום.

"והנה אנחנו עומדים עכשיו בברית מילה לבנם. הוא נולד פה, לתוך השליחות הקדושה הזאת. והוא זוכה לבוא בברית כאן, בבניין שבו נרצחו השלוחים הי"ד. באותה קומה ממש. וכשנדמה לנו שהתרגשנו מספיק, מתחיל הסבא שיחי' להקריא את הברכות. אלקינו ואלוקי אבותינו קיים את הילד הזה לאביו ולאמו ויקרא שמו בשראל… רעד אוחז את כולם. גבריאל נח. במקום בו מסר את נפשו גבריאל נח הולצברג הי"ד נולד גבריאל נח חדש שימשיך את דרכו. ואומר לך בדמייך חיי... ואומר לך בדמייך חיי...''