אסון האוטובוס: בכירים באגד נחקרו באזהרה

ארבעה בכירים בחברת התחבורה הציבורית נחקרו באזהרה בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

חיים לב , כ"א באדר תשע"ו

Route 402 bus crash
Route 402 bus crash
Flash 90

במסגרת חקירת אסון האוטובוס בו נהרגו שישה מנוסעי קו 402, זומנו היום (ג') ארבעה בכירים בחברת 'אגד' לחקירה באזהרה בחשד לגרימת מוות ברשלנות. כך דווח בחדשות 2.

בין החשודים מנהל מחוז ירושלים בחברה, קצין הבטיחות של המחוז וראש אגף משאבי אנוש של המחוז. החקירה מתנהלת על ידי בוחני אגף התנועה של המשטרה.

לפני כשבועיים פורסם סרטון שבו מתועד נהג האוטובוס המעורב בתאונה הקשה, חיים ביטון, כשהוא מתנגש ברכב פרטי בכביש ירושלים-תל אביב לפני כמה חודשים.

ביטון פגע ללא סיבה ברכב הפרטי והוא נראה בסרטון מחליף פרטים עם הנהג. חברת אגד נאלצה אז לפצות את נהג הרכב הפרטי ב-15,000 ש''ח וביטון חזר להגה. בנוסף דווח כי בעבר הוגשה חוות דעת לחברת אגד שבה נאמר כי ביטון נוהג בצורה לא בטיחותית ומהווה סכנה לציבור.

ביטון היה מעורב בדצמבר 2014 בתאונה אחרת בזמן שנהג באותו קו 402, בכיוון ההפוך מבני ברק לירושלים. גם בתאונה הזו פגע נהג האוטובוס במשאית באזור מחלף שורש והמקרה הסתיים במספר פצועים.

בעקבות התאונה החליטו באגד שהנהג לא ייסע בכבישים בינעירוניים. הוא שובץ בנסיעות עירוניות בלבד ורק לפני כמה שבועות שב לנהוג בכביש ירושלים-תל אביב. כעת בודקת המשטרה האם ישנה אחריות לבכירים בעקבות החזרתו של הנהג לקו הבינעירוני.