ניצחון ל"אם תרצו"
תומך המחבלים התקפל

ד"ר מחמוד אל הבאש שהיה אמור להשתתף היום בפאנל עם ח"כ עופר שלח באוניברסיטה העברית, ביטל את הגעתו והאירוע בוטל.

אלירן אהרון , כ"א באדר תשע"ו

האוניברסיטה העיברית בהר הצופים ירושלים
האוניברסיטה העיברית בהר הצופים ירושלים
צילום: פלאש 90

יועצו הבכיר של אבו מאזן, ד"ר מחמוד אל הבאש, ביטל את השתתפותו היום (שלישי) בפאנל על התהליך המדיני שהיה אמור להתקיים במכון טרומן של האוניברסיטה העברית בירושלים.

בפאנל היה אמור להשתתף גם ח"כ עופר שלח (שי עתיד) ובעקבות היעדרות הבכיר הפלסטיני האירוע כולו בוטל.

''גורמי הביטחון הבכירים ברשות הפלסטינים קיבלו מידע לגבי איומים על חייו ולכן אסרו, ברגע האחרון, את הגעתו למפגש", נמסר מהאוניברסיטה העברית, שם הדגישו כי ''האוניברסיטה העברית ומכון טרומן לא נכנעו ללחצים ולאיומים שהופעלו עליהם לבטל את האירוע במהלך כל השבוע האחרון, עד לקבלת ההודעה מאנשי הרשות''.

בארגון הימין ''אם תרצו'' פעלו רבות כדי למנוע את השתתפותו של ד"ר הבאש שהתבטא בעבר בעד הטרור כשאמר בין היתר "פלסטין תוחזר רק על ידי ההתנגדות". הוא גם הביע תמיכה במחבלים כאשר אמר "אין דרגה נעלה יותר אצל אללה מאשר השהאדה".

יו"ר "אם תרצו" באוניברסיטה העברית, חיים פרינס, פנה לשר החינוך ולמכון טרומן בדרישה לבטל את הגעתו של אל האבש בשל תמיכתו בטרור ובמחבלים. "אל-הבאש הביע תמיכה במחבלים המעורבים בפיגועים בירושלים והזדהות עמם. אנו חוזרים ואומרים כי חופש הביטוי הוא מבורך אולם לא ייתכן כי בשם חופש הביטוי יצאו כנגד מדינת ישראל", כתב פרינס.

פרופ' מנחם בלונדהיים העומד בראש מכון טרומן מסר בעקבות ביטול האירוע, "אנו מצרים על כך ששוב הדיאלוג נעצר ואנו העוסקים במלאכה החשובה כל כך לקידום השלום, לא יכולים להמשיך ולבצע שליחות זו".