יגאל בשן עם הפנים קדימה

יגאל בשן יקבל פרס מפעל חיים של אקו"ם. הפרס האחרון שקיבל היה בשנת 1974...

ערוץ 7 , כ"ב באדר תשע"ו

יגאל בשן
יגאל בשן
צילום: מתוך עטיפת הדיסק

אגודת אקו"ם תעניק פרסי מפעל חיים בתחום הזמר העברי לזמרים יגאל בשן ואהובה עוזרי.

הבוקר, בשן שוחח עם ניב רסקין בגלי צה"ל כדי לתאר את תחושותיו לנוכח הידיעה על זכייתו בפרס. "שמחתי, אני חושב שאפילו הסמקתי. כי לא קיבלתי פרס כבר הרבה שנים", שיתף.

לדעתו של בשן, זהו בדיוק הגיל לקבל פרס מפעל חיים. "שירים צריכים זמן כדי לדעת שהם נתפסו, שהם הופכים לקלאסיקות", הסביר. "רק הזמן יכול לתת לך תשובה אם השירים עמדו במבחן". בשן הוסיף: "אני גם רוצה להגיד בהזדמנות זו תודה על כל  השירים שלא הצליחו. יש הרבה כאלה שנמצאים במגירה. זה חשוב לי לקבל פרס על היצירה".

"אחת הבעיות בקריירה במדינה קטנה הוא הצורך להתחדש ולהמציא את עצמך מחדש. זה קשה. זה לא קל", העיד בשן, "כשיש לך את התשוקה ליצירה, אז יש סיכוי שזה ימשיך הלאה". בשן אף ציין כי לדעתו, הוא לא זכה להכרה רבה כיוצר: "הייתי יותר מבצע, בהכרה של אנשים. נורא רציתי לקבל הכרה בתור יוצר. זה באמת הדבר שכל בוקר הזעתי עליו".

לפני כשנתיים דווח כי בשן הובהל לבית החולים כאשר על גופו פצעי דקירה שנגרמו, ככל הנראה, על ידו. כאשר נשאל על כך בשידור, הוא הרגיע: "עברתי תקופה קשה בריאותית ואני אחריה. כשיהיה לי נוח לספר את הסיפור שלי, אספר. זה סיפור לא קצר, אבל הכל בסדר. התקופה הקשה מאחוריי. היא הייתה כמעט בלתי נמנעת, אבל אני בפירוש אחרי זה עם הפנים קדימה".