כחלון: מתכוון לכהן עד 2019

שר האוצר כחלון מסביר מדוע יאבק לחזרה לתקציב חד שנתי, ומבטיח שינוי במחירי הדירות תוך כשנה וחצי עד שנתיים.

ידידיה בן אור , כ"ג באדר תשע"ו

משה כחלון
משה כחלון
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שר האוצר, משה כחלון, התייחס הבוקר (חמישי) בראיון לגלי צה"ל למחלוקת בינו ובין ראש הממשלה בסוגייצת התקציב הדו שנתי.

בראשית דבריו טען כחלון כי הוא מתכוון להשלים קדנציה מלאה של ארבע שנים, וכי הקואליציה הנוכחית יציבה, "אני מתכוון לכהן עד 2019, עד סוף הקדנציה".

לדבריו, הוא מודע לעובדה שההסכם הקואליציוני מדבר על תקציב דו שנתי, אך הוא מבקש לשנות זאת, "אני חושב שתקציב דו שנתי הוא לא כל כך טוב מבחינה כלכלית, מצד שני אני מחויב בהסכם הקואליציוני לתקציב דו-שנתי. אני לא רוצה לטפס על עצים אבל אני אאבק על זה מבחינה מקצועית".

כחלון ציין כי לדעתו מעבר לתקציב חד שנתי לא יחבל ביציבות הממשלה והקואליציה, "הממשלה הזו יציבה עם תקציב חד שנתי או דו שנתי, אני חושב. יש רק מדינה אחת בעולם שעשתה תקציב דו שנתי, פעם אחת, וזו מדינת ישראל. אנחנו אולי אור לגויים אבל לא עד כדי כך". 

שר האוצר ציין כי הממשלה מבצעת פעולות רבות לצורך הורדת מחירי הדיור, "אנחנו מציפים את השוק בקרקעות, לצד מחיר למשתכן שיתן לזוגות צעירים שמעולם לא היה להם סיכוי להגיע לדירה להצליח להגיע לדירה".

עם זאת הבהיר כחלון כי התוצאות לא יכולות להיות מיידיות, אנחנו מתקנים טעויות של עשר שנים. תנו לנו שנה וחצי-שנתיים, מ-2007 המשבר הזה התחיל ואנחנו בו עד היום. אני הגעתי עם תוכניות שהן כבר יוצאות לפועל. בניגוד למה שהיה בעבר".