"הרבה אתגרים לפנינו, נתמודד עימם ביחד"

שר הביטחון יעלון נפגש עם רמטכ"ל צבא ארצות הברית השוהה בישראל. "אנו מעריכים מאוד את היחסים ורואים בארה"ב בת בריתנו הגדולה".

קובי פינקלר , כ"ג באדר תשע"ו

יעלון ודאנפורד
יעלון ודאנפורד
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון קיים היום (חמישי) פגישת עבודה עם יושב ראש המטות המשולבים, רמטכ"ל צבא ארה"ב גנרל ג'וזף דאנפורד, המבקר בישראל.

בפגישה השתתפו גם מפקד יוקו"ם, גנרל פיליפ ברידלאב והרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט.

במהלך הפגישה דנו יעלון ואורחו בהמשך חיזוק הקשרים בין מערכות הביטחון והצבאות, ובמצב במזרח התיכון. שר הביטחון אמר "זהו ביקורך השני בזמן קצר, הגנרל דאנפורד. ברוכים הבאים. ביקורך כאן, שכולל גם הגעה לתרגיל המשותף 'ג'וניפר קוברה', הוא דוגמא נוספת לעומק היחסים, ולשיתוף הפעולה בין הצבאות, מערכות המודיעין והממסדים הביטחוניים. אנו מעריכים מאוד את היחסים, ורואים בארצות הברית בת בריתנו הגדולה.

"אנו מביטים יחד למתרחש במזרח התיכון, כפי שאנו נוהגים לעשות, ורואים מצב כאוטי וחוסר יציבות באזור", הוסיף יעלון. ''הרבה אתגרים לפנינו, וביחד עלינו להתמודד עימם. אני שמח מאוד על הזדמנות נוספת לדון במצב המתפתח ובאתגרים הניצבים בפנינו, לטובת שתי המדינות".

גנרל דאנפורד אמר, "הביקור הראשון שלי מחוץ לארצות הברית היה כאן, ואני מעריך מאוד את קבלת הפנים. אני מחויב ליחסים, במיוחד היחסים בין הצבאות. היחסים בין המדינות שלנו הם אף רחבים יותר. זה מוכיח כמה חשובים היחסים הללו''.

הרמטכ''ל האמריקני הוסיף כי ''יש לנו נושאים רבים לדון עליהם בזמן המאתגר הזה, ומה שמעניק לי ביטחון שנדע להתמודד עם האתגרים הללו, זה שיש לנו בת ברית ושותפה".