"המועצה הדתית בירושלים איבדה קשר לתושבים"

מינוי של חברי המועצה הדתית החדשה בעיר מתעכב כבר זמן רב. נילי בן גיגי שאמורה להיות חברה בה מאשימה: אין כבר התחשבות בציבור.

ניצן קידר , כ"ד באדר תשע"ו

נילי בן גיגי מתנועת התעוררות
נילי בן גיגי מתנועת התעוררות
צילום: התעוררות

מתחדשת הדרישה למנות, אחרי שנים ארוכות, הרכב מועצה דתית חדש בירושלים. 

על רקע העיכובים הנמשכים במינוי הרכב חדש למועצה,  שלחו חברי מועצת העיר ירושלים מטעם תנועת התעוררות פניה לשר הדתות ח"כ דוד אזולאי בה הם דורשים למנות את המועצה הנבחרת, שאמורה על פי חוק להתמנות לכל המאוחר שנה אחרי הבחירות ברשויות המקומיות.

"ע"פ חוק, מועצה דתית מורכבת מנבחרי ציבור ויש למנותה בתוך שנה מיום קיום הבחירות לראשות העירייה. בפועל חלפו למעלה משנתיים ודבר לא נעשה. לטעמנו קיים קשר ישיר בן העובדה שבמועצה הדתית אינם מכהנים נבחרי ציבורי לתהליכי עבודה לא שקופים ובעייתיים. להבנתנו הגיע הזמן לבצע "תכנית הבראה" ארגונית וערכית במועצה הדתית", נכתב בפנייה לשר.

חבר המועצה מטעם סיעת התעוררות אלעד מלכא אמר לערוץ 7 כי "כאשר מנגנון ביורוקרטי מאבד את הפיקוח הדמוקרטי עליו, הדרך להסתאבות קצרה מאוד. לצערי הרב כך קורה במועצה הדתית בירושלים. בכדי להפסיק את התנהלותה הבעייתית הן בהיבטים של מנהל תקין, הן בהיבטים של שירותיות כלפי ציבור בעלי העסקים, הטובלות ונרשמי הנישואין יש לפעול למנות מועצה דתית נבחרת, מתונה וקשורה לציבור הירושלמי בהקדם".

מי שמיועדת להיות חברה במועצה הדתית החדשה היא נציגת הסיעה - נילי בן גיגי.

לדבריה, "המועצה הדתית בירושלים מתנהלת ללא נבחרי ציבור. כתוצאה מכך היא איבדה את הקשר עם התושבים, את הרגישות כלפי טובלות ואת ההתחשבות בציבור בכלל. אני קוראת לשר הדתות למנות בהקדם מועצה דתית בירושלים ואני סמוכה שתחת פיקוח שלי ושל יתר חברי המועצה נוכל לתקן את התנהלותה".