נהג בשכרות ופגע באשה בהריון

בן 24 נעצר לאחר שגרם לתאונת שרשרת בה נפצעו שלושה, אחת מהם אישה בהיריון. בבדיקה התגלה כי בדמו למעלה מפי 2 אלכוהול מהמותר.

יוני קמפינסקי , כ"ו באדר תשע"ו

בדיקה בעייתית. מכשיר הינשוף
בדיקה בעייתית. מכשיר הינשוף
דובר אגף התנועה

המשטרה קיימה במהלך סוף השבוע מבצע לתפיסת נוהגים בשכרות ברחבי תל אביב. במהלך המבצע נעצרו מספר צעירים לאחר שנתפסו נוהגים כשבדמם אלכוהול הגבוה בהרבה מהמותר בחוק.

ביום שישי לפנות בוקר הבחינו השוטרים בצעיר כבן 31 רוכב על המדרכה בצורה מחשידה. כשנעצר לבדיקה בחר שלא לשתף עמם פעולה. סרב להשיב לשאלות שנשאל וסרב לבדיקת ינשוף שבודקת את רמת האלכוהול בדם. בבדיקה עלה כי רק לפני כ-3 חודשים נתפס בנסיבות דומות, נוהג בשכרות.

כחצי שעה קודם לכן נתפס צעיר נוסף, כבן 24, לאחר שגרם לתאונת שרשרת בה היו מעורבים מספר כלי רכב ונפצעו 3 מעורבים, אחת מהם אישה בהיריון.

בבדיקה נמצא כי בדמו של הנהג 535 מיקרוגרם כאשר החוק מתיר 240 מיקרוגרם בלבד.

נהג נוסף, כבן 19, נעצר לאחר שבבדיקת שכרות נמצא כי בדמו 605 מיקרוגרם והוא נוהג ללא רישיון נהיגה. בעל הרכב, חברו של הנהג שהיה עמו נעצר גם הוא לאחר שאפשר לחברו לנהוג ברכבו ללא רישיון נהיגה. כנגד הנהגים הוגשו הצהרות תובע והם יועמדו לדין בהליך מהיר.

מהמשטרה נמסר, "אנו נמשיך לפעול כנגד מי שיבחר לעבור על החוק ולסכן את עצמו ואחרים על הכביש ונשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת למצות את הדין עם אותם נהגים פורעי החוק".