מאסר עולם לעובד זר שביתר את גופת חברתו

העובד הזר חויב גם לשלם את הפיצוי המקסימלי האפשרי על פי חוק למשפחת הנרצחת, בסך של למעלה מרבע מיליון ש"ח.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ו באדר תשע"ו

חצר כלא מעשיהו. ארכיון
חצר כלא מעשיהו. ארכיון
צילום: משה שי, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (ראשון) מאסר עולם על איידן דמירהאן, עובד זר מטורקיה שרצח את זוגתו וביתר את גופתה ברחבי תל אביב.

בנוסף נגזר על דמירהאן הפיצוי המקסימלי האפשרי בחוק למשפחתה של הנרצחת, בסך של יותר מרבע מיליון שקלים.

הרצח האכזרי התרחש בחודש אוגוסט 2013, במהלך ריב שפרץ בין דמירהאן לבין בת זוגו, שאף היא היתה עובדת זרה.

במהלך אותו ריב הלם דמירהאן בעוצמה בראשה של חברתו באמצעות פטיש. המכה פיצחה את גולגולתה של הנרצחת והיא קרסה והתמוטטה.

לאחר המעשה ישב דמירהאן מול הנרצחת שעה ארוכה מבלי להושיט לה כל עזרה, הסתכל עליה ועישן. אחר כך, במטרה להעלים את מעשה הרצח, ביתר דמירהאן את גופתה ופיזר את חלקי הגופה בשקיות ובתיקים ברחבי העיר תל אביב. 

השופטים גזרו על דמירהאן מאסר עולם, זאת על פי החוק הקובע עונש מאסר עולם חובה למורשע ברצח. בנוסף קבעו השופטים כי בנסיבות הללו מוצדק לגזור על דמירהאן את תשלום הפיצוי המקסימלי. 

"סעיף 77 לחוק מסמיך את בית המשפט לחייב נאשם שהורשע בביצוע עבירה לפצות את נפגע העבירה, ללא כל קשר לחומרת העבירה. מכאן, שההכרה העקרונית בזכויותיהם של נפגעי עבירה לפיצוי מידי הנאשם וודאי מתקיימת, וביתר שאת, כאשר מדובר בעבירה החמורה ביותר בחוק, עבירת הרצח, שהעונש הקצוב בצדה הוא מאסר עולם כעונש חובה. מובן מאליו, שאין בנמצא פיצוי כספי ראוי לקיפוח חיי אדם, ומכאן שגם השיעור המרבי שנקבע בחוק אין בו די כדי לבטא את ההשלכות הקשות והטרגיות של אובדן בני המשפחה, וזאת אף מבלי להידרש להוכחה קונקרטית של הנזק. הנזק גלום מאליו בעצם מעשה הרצח הנפשע ובתוצאותיו", קבעו השופטים.