ח"כ נגוסה לעולים: בואו ליו"ש

יו"ר ועדת העלייה והקליטה בסיור בבנימין: "יישובי יהודה ושומרון מצליחים לקלוט ולשלב עולים מארבע כנפות הארץ ברמה גבוהה".

חזקי ברוך , כ"ו באדר תשע"ו

נגוסה באולפנת עפרה
נגוסה באולפנת עפרה
צילום: יח"צ

יו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות ח"כ ד"ר אברהם נגוסה (הליכוד) סייר היום במטה בנימין בליווי ראש המועצה אבי רואה.

בפתח דבריו המליץ ח"כ נגוסה לכל העולים להתיישב ביהודה ושומרון: "יישובי יהודה ושומרון מצליחים לקלוט ולשלב עולים מארבע כנפות הארץ ברמה גבוהה, התיישבות שם היא הגשמה של החזון הציוני ועל כן אני קורא לעולים לקבוע את בתיהם כאן". 

ח"כ נגוסה ביקר בביתם של עולים חדשים מצרפת ומבלגיה ביישוב עלי וגם שוחח עם אריאל לימינה, קצין בצבא קונגו שעלה מבלגיה לפני חצי שנה יחד עם אשתו וחמשת ילדיו.

לימנה ניטרל את המחבל שביצע פיגוע לפני כשבועיים ברמי לוי בבנימין בו נרצח ינאי וייסמן ז"ל וזכה לשבחים מצד מזכיר היישוב וכן מח"כ נגוסה.

מעלי המשיך ח"כ נגוסה לאתר הארכיאולוגי של היישוב שילה, מקום שבו על פי ההערכות שכן המשכן שהוקם בימי השופטים. לאחר מכן הגיעו לאולפנת עופרה הקולטת עולות רבות ושם שוחחו עם התלמידות ועם ההנהלה. הסיור הסתיים בבית משפחת כפיר המיועד להריסה בסוף השנה על פי פסיקת בג"ץ.

ח"כ נגוסה קרא לרשויות המדינה לתת תמיכה תקציבית ליישובים ביהודה ושומרון "הקולטים עלייה מארבע כנפות הארץ" וציין כי בעקבות הסיור בשומרון ולאחר שקיים גם סיורים בגוש עציון ובאפרת הוא יזמן דיון בועדת העלייה, הקליטה והתפוצות של הכנסת בנושא קליטת העלייה ביהודה ושומרון.