"לתחוב את דגל ישראל לישבן זו לא אמנות"

שרת התרבות מירי רגב דורשת למצות את הדין עם האמן שתחב דגל לישבנו במהלך ועידת התרבות של "הארץ".

עדו בן פורת , כ"ו באדר תשע"ו

פותחת בציטוט. רגב
פותחת בציטוט. רגב
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) הורתה הערב (ראשון) למנכ''ל משרד התרבות למצות את הדין עם האמן שתחב לתוך עכוזו את דגל ישראל, במהלך ועידת התרבות של עיתון ''הארץ''.

"לתחוב את דגל ישראל לישבן זו לא אמנות, זו עברה על החוק, זה ביזוי הדגל בשמו ולמענו נהרגים חיילים ואזרחים במדינת ישראל", אמרה רגב. ''לא רק שזה לא מצחיק, זה מחניק בגרון. לכן, הנחתי את מנכ"ל משרדי לבחון משפטית את האקט המזעזע הזה ולמצות את הדין עם מבצעו''.

רגב שהשתתפה מוקדם יותר היום בוועידת התרבות של "הארץ", הוסיפה ''כשאמרתי היום שאשמור על התרבות במדינה הזו ולא אאפשר הרס וחורבן במסווה של חופש ביטוי נענתי בקריאות בוז. אז הנה, אותם אנשים שצעקו בוז למדינה ישבו וצפו במופע הדוחה הזה.  זאת תרבות? אלו אנשי תרבות? את זה רוצים שאני אממן? ממש לא".

את המעשה המחליא של תחיבת דגל ישראל לישבן ביצע אמן הפרינג' אריאל ברונז, איש תיאטרון "קליפה", במהלך הופעתו בוועידת ''הארץ'' הפנה את ישבנו לקהל ותחב לשם את הדגל.

המארגנים קראו לברונז לרדת מהבמה אך הוא סירב. לאחר שסגרו לו את המיקרופון והמוסיקה הופסקה, ברונז הורד בכוח מהבמה על ידי מאבטחי הוועידה.

ברונז העלה קטעים ממופע היחיד שלו "Love the Juice". במהלך הופעתו נשמעו צעקות ''די'' וקריאות בוז מצד הקהל באולם. בתגובה התרגז האמן וזרק תפוזים על הקהל. בהמשך בזה את דגל ישראל וכאמור הורד מהבמה.