מכבי חיפה מתקרבת אל אירופה

כמו בעונה שעברה, גם העונה הירוקים מחיפה מצליחים בשניה האחרונה להדבק לצמרת הטבלה למרות עונה רעה מאוד. האם זה יספיק להם לאירופה?

נרי וייס , כ"ו באדר תשע"ו

שחקני חיפה חוגגים הישג
שחקני חיפה חוגגים הישג
צילום: ג'ו הירש, אתר מכבי חיפה הרשמי

האם מכבי חיפה מצאה את נוסחת הקסם בכדורגל הישראלי? כמו בעונה שעברה, גם העונה חיפה שיחקה לפרקים רבים בצורה רעה מאוד. כמו בעונה שעברה, גם העונה חיפה מצליחה להידבק למרות הכל לחלק העליון של הטבלה. העונה נראה, שהיא מסוגלת לסיים את הפלייאוף במקום הרביעי שבצורה מסויימת עשוי גם לזכות את הקבוצה הירוקה מחיפה בהופעה בליגה האירופית בעונה הבאה. 

הערב (ראשון) עשו הירוקים מחיפה צעד גדול ומשמעותי מאוד אל עבר המקום הרביעי כשהבטיחו באופן סופי את העפלתם לשלב הפלייאוף העליון. הירוקים עשו זאת בתום משחק דרבי חיפאי דרמטי ורווי באירועים.

לא פחות מ-5 שערים הובקעו, שניים מהם שערים עצמיים. פקק תנועה בשל תאונת דרכים שגרם למשחק להתאחר ברבע שעה, וגם כרטיס אדום אחד.

הירוקים ניצחו את האדומים בדרבי השמיני ברציפות שלהם, הפעם בתוצאה 2:3, לאחר שהפועל חיפה כבר חזרה מפיגור של שני שערים לשיוויון. כעת כשהמקום הרביעי בהישג יד, בחיפה מסמנים אותו למטרה אך הכל תלוי בסכנין.

אם תנצח סכנין את באר שבע מחר (שני) בשני שערים, תסיים חיפה במקום החמישי. בכל מקרה אחר תסיים היא במקום הרביעי, מה שאומר שאת משחק הפתיחה שלה בפלייאוף העליון תקיים באצטדיון טדי הירושלמי מול בית"ר המקומית. בתקווה שלא יקבלו הירושלמים רדיוס נוסף.

הפועל? היא תחל את הפלייאוף העליון מהמקום הלפני אחרון, מרחק שתי נקודות מחוף מבטחים. הסכנה מוחשית.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il