חברות הכנסת לנתניהו: עזור לליגת הנשים

חברות הכנסת פנו במכתב לראש הממשלה בעקבות מחאת ליגת הנשים בכדורסל. "משרד התרבות והספורט מפגין זלזול בוטה בענף הכדורסל לנשים"

נרי וייס , כ"ט באדר תשע"ו

ח''כ עליזה לביא. לעזרת ליגת הנשים
ח''כ עליזה לביא. לעזרת ליגת הנשים
צילום: פלאש 90

"לא ייתכן שספורט הנשים בישראל ימשיך להיות זנוח", כך כתבו במכתבן חברות הכנסת איילת נחמיאס ורבין, מירב בן ארי וד"ר עליזה לביא, לראש הממשלה נתניהו. 

במכתבן לראש הממשלה ביקשו שלוש חברות הכנסת מראש הממשלה נתניהו להתערב בנושא מחאת ליגת הנשים בכדורסל, שפתחו בשביתה כזכור לאחר אי העברת התקציב אותו היו צריכות לקבל כל 8 קבוצות הליגה. 

"למיטב הבנתנו, כבר ביולי 2015 סוכם שיועברו 2.4 מיליון ש"ח למנהלת הליגה באמצעות פרויקט 'אתנה' של משרד התרבות. סכום זה לא הועבר למנהלת, גם לאחר שבוצעו דרישות המיתוג והשיווק שנדרשו מהם ע"י משרד התרבות והספורט.

במכתבן לראש הממשלה הציגו שלוש חברות הכנסת את ההבדלים העצומים בין ליגת הכדורסל לנשים לבין זו של הגברים. "התנאים המחמירים שהוצבו כתנאי לקבלת התקציב אינם זהים עבור קבוצות הגברים בכדורסל. ליגת הגברים נהנית מתמיכות עצומות, ודאי בהשוואה לליגת הנשים".

מבירור קצר של חברות הכנסת עולה כי התקציב לליגת הנשים טרם הועבר למנהלת הליגה בשל "בחינה נוספת של כדאיות".

"לא יתכן שספורט הנשים בישראל ימשיך להיות זנוח וללא גב ממשלתי", כתבו חברות הכנסת, "מדהים שזהו עדיין המצב בשנת 2016, עצוב שהקבוצות, השחקניות והמנהלת צריכות להצדיק את קיומן באופן שאינו מעודד את פיתוח הליגה כלל".

חברות הכנסת תקפו את משרד התרבות והספורט אשר הוא זה שאמור לדאוג לליגת הנשים יותר מכל כשבראש המשרד נמצאת חברת הכנסת מירי רגב. "מקומם לגלות כי משרד התרבות והספורט מפגין זלזול בוטה בענף הכדורסל לנשים. זכותן של השחקניות לקבל את המשכורות המגיעות להן".

"אנו מצפות ממך למנוע את משבר האמון הקשה בין הליגות לכדורסל לנשים לבין המשרד. פיתוח ספורט הנשים הוא אינטרס חברתי ראשון במעלה וחייב להימצא גבוה בסדרי העדיפויות של המשרד".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il