ליצמן לגרמן: לא עשית כלום במשרד הבריאות

''בגלל כבודך אני לא אמנה את כל הדברים שהרסת במערכת הבריאות. רק להביך את הממשלה את רוצה", תקף שר הבריאות.

עדו בן פורת , כ"ט באדר תשע"ו

מחטף ביום האחרון. ח"כ גרמן
מחטף ביום האחרון. ח"כ גרמן
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

מליאת הכנסת דחתה בקריאה טרומית את הצעת החוק של חברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד) המבקשת לקבוע שגם נשים וגברים בלא בני זוג וכן זוגות מאותו מין יוכלו לבצע את הליך הפונדקאות בישראל.

בנוסף הוצע שגברים יוכלו לקבל תרומת ביציות בישראל ולייבא ביציות מחו"ל לצורך הליך נשיאת העוברים,וכן להגביל את מספר הליכי הפונדקאות שהורים מיועדים יוכלו לבצע.

ח"כ גרמן אמרה כי ''החוק הזה מדבר על שוויון. האם הייתם יכולים להעביר חוק שבא ומדבר על כך שרק מי שעלה מברית המועצות יש לו זכאות? או חוק שאתיופים אינם נכללים בו? זה החוק הקיים היום שמונע מבני זוג מאותו מין לקיים את זכותם הבסיסיים שיהיה להם ילד משלהם. זכות חוקתית שהוכרה על ידי בית המשפט העליון.

''20 שנה עברו מאז חקיקת החוק (הנוכחי) והגיע הזמן להביא לכך שיהיה שוויון בפני החוק שזה אחד מעקרונות היסוד של הדמוקרטיה, ולא ניתן במדינה דמוקרטית לבוא ולומר שקבוצה מסוימת מודרת מהחוק", הוסיפה גרמן.

שר הבריאות יעקב ליצמן השיב, ''מדובר בנושא רגיש ביותר ואני מתנגד, נקודה. אני רוצה לשאול את שרת הבריאות לשעבר שכל שבוע מביאה לכאן הצעות, אם לא טיפלת בנושאים האלה אז מה עשית שנתיים במשרד הבריאות? חוץ מוועדת גרמן שעשית לא עשית כלום במשרד הבריאות.

"אני צריך לתקן את כל הנזקים במשרד הבריאות שנתיים ואני לא יודע מאיפה להתחיל. בגלל כבודך אני לא אמנה את כל הדברים שהרסת במערכת הבריאות. רק להביך את הממשלה את רוצה, לא חלמת לרגע אחד שהחוק הזה יעבור", תקף.