דניאלה וייס: גל הטרור - כי הליכוד מגמגם

דניאלה וייס לא מתחרטת על התמיכה בנתניהו במהלך הבחירות וקוראת לו לגלות נאמנות, "הבעיה שהוא עדיין מדבר על חלוקת הארץ".

בני טוקר , א' באדר ב תשע"ו

דניאלה וייס על הבמה
דניאלה וייס על הבמה
הלל מאיר

דניאלה וייס, מראשי גוש אמונים, השתתפה השבוע בברית המילה של משפחת גביש בקדומים. התינוק הנולד נקרא על שם אברהם גביש הי"ד, מפקד בסיירת מטכ"ל שהיה נשוי לבתה נעמה.

את הנסיון של המחבלת לפגוע בדקלה גביש, לאחר הברית, היא ראתה מול עיניה, "זה היה מזעזע, בדיוק סיימנו את הברית, קראו לתינוק על שם אברהם גביש שהיה הבעל של בתנו נעמה, לאחר שניתן השם אברהם, נכנסה המחבלת לשכונה ורצה עם סכין אחרי דקלה. לשמחתנו היא התעשתה על עצמה ונעלה מבפנים תוך שהיא מזעיקה את בעלה שרץ להציל את אשתו, בנתיים הגיעו גם אנשי הבטחון שתפסו את המחבלת והוציאו ממנה את הסכין. זה היה מאוד מזעזע דברים קשים למראה".

דניאלה וייס, משוכנעת שגל הטרור הנוכחי הוא תוצאה של המדיניות המגמגמת של הליכוד, "אני שומעת פרשנים ומומחים צבאיים שמעלים כל מיני רעיונות, אבל זה לא שורש הבעיה. השורש נעוץ בכך שראש הממשלה שלנו נתניהו, עדיין מדבר על חלוקת הארץ. ואם אנחנו חלילה מואסים בארץ, חרב אוכלת בנו, ולא יעזרו כל החיפושים אחרי מנהרות וכיפת ברזל. בראש ובראשונה הממשלה צריכה להודיע שארצנו לא ניתנת לחלוקה מכל סוג שהוא לא שטחי  A, לא שטחי B ו- C,  ארץ ישראל שייכת לעם ישראל, אני יודעת שזה נשמע נאיבי בימים אלה, אבל הגמגום של הממשלה הוא זה שמוביל להרמת ראש ולגל הטרור הזה".

היא לא מתחרטת שתמכה בנתניהו וסייעה לו במערכת הבחירות, "אני מאחלת לנתניהו שישלים את הקדנציה, אבל לא בכל מחיר, הוא צריך לעמוד בדיבורו, לעת עתה הוא מגמגם. אני לא מצטערת שיזמתי את העצרת ופעלתי שהליכוד ייבחר, ידעתי כל הזמן שהליכוד מגביל את עצמו. אבל אני עדיין רואה שלמרות כל ההקפאה והנזקים שנגרמים ממנה, ההתיישבות פרושה בהיקף גדול ועל כך אני מברכת".