מכבי ת"א פתחה את הפלייאוף העליון בניצחון

לראשונה מזה זמן רב. האלופה מת"א עלתה הערב אל ראשות טבלת ליגת העל לאחר שגברה 0:1 על בני סכנין במשחק שפתח את שלב הפלייאוף העליון

נרי וייס , ב' באדר ב תשע"ו

זהבי הערב. שוב הציל את הצהובים
זהבי הערב. שוב הציל את הצהובים
צילום: באדיבות האתר הרשמי של מכבי ת"א

תמיד הוא בא בזמן. קל זה לא היה, אבל כמו במהלך העונה כולה, גם הערב (מוצאי שבת) האיש שלה היה שם בדיוק בזמן. 

אם בתחילת העונה הוא הציל אותה מהדחה מוקדמת במוקדמות ליגת האלופות וסחף אותה לבדו עד לשלב הבתים של מפעל הכדורגל הבכיר ביותר והחשוב ביותר בעולם, הערב הוא אולי הבטיח לה אליפות רביעית ברציפות.

כזה הוא ערן זהבי, תמיד יהיה שם בזמן עבור מכבי ת"א. 

האלופה הצהובה הייתה לקבוצה הראשונה שפותחת את שלב הפלייאוף העליון עת אירחה את בני סכנין במסגרת המחזור ה-27 בליגת העל שבכדורגל באצטדיונם הביתי, אצטדיון בלומפילד שביפו.

המכבים ידעו שמול סכנין זה לא יהיה קל לאחר שזו במחזור הקודם כמעט והצליחה לנצח את הפועל באר שבע החזקה ובכלל נמצאת בכושר משחק מצויין. אבל גם היערכות מוגברת של המועדון הצהוב לא הכין אותם למשחק הקשה מול סכנין.

הקבוצה מסכנין הגיעה מוכנה לכל ניסיון של השחקנים בצהוב והצליחה במחצית ראשונה מעולה לעצור את שלושת הכוכבים הגדולים של היריבה, טל בן חיים החלוץ, דור מיכה וערן זהבי. בשילוב עם מזל גדול שנגמר בהחמצות של הצהובים ירדו השתיים להפסקה בתיקו 0:0.

במחצית השניה סכנין החלה גם לתקוף כשמנגד השחקנים בצהוב התחילו להרגיש את המשקולות הגדולות על רגליהם והלחץ נתן את אותותיו עליהם.

ככל שנקפו הדקות והזמן עבר, החלו הצהובים להזיע וכמעט שמעדו. עד שהגיע זהבי ושוב הציל אותם מתוצאה שיכולה הייתה לגרום להם לאבד נקודות חשובות במירוץ האליפות עם שער בדקה ה-80 אחרי בישול של אורלנדו סה. שער זה של זהבי מקרב אותו בצעדי ענק לעבר שבירת שיא כל הזמנים בכיבוש שערים בעונה אחת, שיא שעומד על 30 שערים לעונה של ניסים אלמליח ז"ל.

הצהובים משיגים שלוש נקודות חשובות מאוד, בטח מול יריבה שעוד תסב נזק לבאר שבע וליתר הקבוצות בפלייאוף העליון. שלוש הנקודות בשילוב הפרש שערים עדיף מעלה את הצהובים אל המקום הראשון בטבלת ליגת העל שבכדורגל באופן זמני, עד שיסתיים משחקה של הפועל באר שבע.

האם בסוף הערב תהיה מוליכה חדשה-ישנה לליגת העל שבכדורגל, או שבאר שבע תעמוד בלחץ? בין כך ובין כך, נראה שראשי הכדורגל לא יכלו לחלום על פתיחת משחקי הפלייאוף העליון בצורה טובה יותר מזו.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il