תלמידי ישיבות נגד יעלון

עשרות תלמידים מישיבות גבוהות וישיבות הסדר פנו לשר הביטחון והבהירו, "אל תפצל בין נאמנותנו לתורה לנאמנותנו לצבא"

ערוץ 7 , ד' באדר ב תשע"ו

הרב אליעזר מלמד
הרב אליעזר מלמד
יח"צ

עשרות תלמידים מישיבות הסדר וישיבות גבוהות, שיגרו הבוקר (שני) מכתב שנשלח לשר הביטחון, משה יעלון' בו הם מוחים על יציאתו נגד הרב אליעזר מלמד.

בין הישיבות שתלמידיהן חתמו נמצאות ישיבת ההסדר אלון מורה, ישיבת מדברה כעדן שבמצפה רימון, ישיבות ההסדר בקריית גת, בכוכב יעקב, בצפת, בתל אביב, ברמת גן, בקרני שומרון ובירוחם והישיבה הגבוהה בבית אל.

וכך כותבים התלמידים במכתבם:

לכבוד שר הביטחון מר משה יעלון,

אנו החתומים מטה אנשי מכינות, ישיבות הסדר וישיבות גבוהות, דוחים ולא מקבלים את המכתב שיצא מלשכתך כנגד הרב אליעזר מלמד שליט"א, שהוא מגדולי מרביצי התורה של הציבור שלנו, אוהב התורה, העם והארץ.

נאמנותנו למדינה ולצבא בולטת וגדולה מפני נאמנותנו לתורה. קיומו של עם ישראל כל הדורות ובתוכו גם הדור הזה, נובע מנאמנותו לתורה לאורך כל הדורות.
אל תפצל בין נאמנותנו לתורה לנאמנותנו לצבא.

אנו מצפים שלעולם לא תינתן פקודה צבאית שמנוגדת לתורה כי נאמנותנו לתורה מוחלטת, וזו הנחת יסוד שמוסכמת על כל שומר מצוות בישראל באשר הוא.

לא נוכל לקבל את המשתמע ממכתבך שרבותינו ראשי ישיבות ההסדר מנועים מלהורות דברים באופן חופשי על פי התורה. בנוסף, במדינה דמוקרטית, אי אפשר למנוע מאדם להביע דעותיו ברבים, גם אם אינן מוצאות חן בעיני מערכת הביטחון ונוספים ואת זה אנו מבקשים להזכיר.

אנו פונים אליך – בטל את מכתבך שכנראה יצא בלי כוונה מלשכתך.