"מחזירים את ההרתעה"

מאות מתיישבים צעדו הערב על כביש 60 ודרשו לחסום את הכבישים לפלסטינים ולהגביר את הביטחון לתושבי האיזור.

אלירן אהרון , ה' באדר ב תשע"ו

כ-500 מתיישבים צעדו הערב (שלישי)  על כביש 60 בין כרמי צור לצומת גוש עציון ועברו בכפרים בית אומר ואל ערוב.

בראש הצעדה עמדו חברי מועצת יש"ע וראשי המועצות באיזור - דוידי פרל, יוחאי דמרי, מלאכי לוינגר ואסף מינצר – ואיתם ח"ככ בצלאל סמוטריץ'.

הצועדים קראו לחסום את צירי התנועה באיזור לתנועת פלסטינים ולהחזיר את ההרתעה הישראלית.

הכביש מצומת גוש עציון ועד כרמי צור נחסם לתנועה בשני הכיוונים לכל אורך הצעדה.

דוידי פרל ראש מועצת גוש עציון אמר, "החלטנו לצעוד צעדת מחאה בין כרמי צור לצומת הגוש, מקומות אסטרטגים שכרגע עומדים בעין הסערה בעקבות אירועי הטרור, באמירה לממשלת ישראל- עד כאן. דם יהודי נשפך, דם יהודי אינו הפקר ואין אמירה של ממשלת ישראל שנלחם מלחמת חורמה".

"הצבא עושה הרבה אך ישנם כלים רבים שממשלת ישראל צריכה לתת ואינה נותנת, על כך אנחנו מוחים ולשם כך אנחנו צועדים כאן.  היום זו רק פעולה ראשונה יהיו אחריה פעולות רבות אם לא נדע ונחוש שהביטחון חוזר למחוזותינו", הבהיר פרל.

יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון אמר, "אנחנו כאן בצעדה, כל ראשי המועצות באמירה מאוד ברורה - אם לא יהיה שקט אצל היהודים לא יהיה שקט גם בצד השני. זו המדיניות של ממשלת ישראל בצפון, זו המדיניות של ממשלת ישראל בדרום. אין שקט בשדרות - אין שקט בעזה. אין שקט בקרית שמונה - אין שקט בלבנון. אנו דורשים להחיל דין זה גם ביהודה ושומרון".

מלאכי לוינגר, ראש מועצת קרית-ארבע אמר במהלך הצעדה, "אנחנו יוצאים בקריאה לראש הממשלה ולשר הביטחון לסגור את הצירים ולהחזיר את ההרתעה. לא יכול להיות מציאות שבה יהודים מהססים להסתובב בגוש עציון, בחברון, ביפו ובירושלים וחוששים מפעילות של ערבים שמחליטים לקום בבוקר ולרצוח יהודים. הגיע הזמן שתשתנה מדיניות הממשלה, תוחזר ההרתעה ויהיה ביטחון שוב בכל הצירים".