אינטרנט (עוד) יותר מהיר

פולאריס, מערכת קוד חדשה שפותחה במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס, יכולה לזרז את העלייה של דפי האינטרנט השונים ב-34%.

דורון רותם שני , י' באדר ב תשע"ו

חוקרים ב-MIT המציאו קוד לזירוז הגלישה באינטרנט
חוקרים ב-MIT המציאו קוד לזירוז הגלישה באינטרנט
MIT

הגלישה באינטרנט יכולה להיות יותר מהירה. אמנם החיבור כיום מהיר יותר מאי פעם, אבל אפשר לזרז עוד יותר את עליית העמודים במהלך הגלישה, ובאופן משמעותי למדי.

כך עולה ממחקר שהוביל ליצירת מערכת בשם פולאריס במעבדת מדעי המחשב והבינה המלאכותית במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT).

מערכת זו יודעת להגביר את קצב עליית הדפים, לפי האנשים שעומדים מאחוריה, ב-34%. אל המספר הזה הגיעו החוקרים בעקבות בדיקות שערכו בכ-200 אתרים שונים שנחשבים לעמוסים במיוחד מבחינת מידע.

"הדפים היום מורכבים יותר ולעיתים קרובות נדרשים מספר טיולים לשרתים שיוצרים השהיות שמסתכמות לזמן די רב יחסית. הגישה שלנו היא למזער את מספר הטיולים הללו כדי לזרז במידה רבה את העלייה של הדפים", הסביר ראבי נטראבטלי, אחד החוקרים.

מדובר בעצם ביצירת מפת דרכים שמאפשרת לדפדפנים לעלות את רכיבי הדף ברציפות, מבלי שהם צריכים לקפוץ לכל מיני מקומות שונים ברשת הלוך וחזור. המערכת מנתחת את התלויות בין חלקי הדף, ובונה במהירות את המפה שתבצע את העבודה במהירות הגבוהה ביותר.

המערכת נכתבה בשפת JavaScript. ניתן לשלבה בכל אתר אינטרנט ולדאוג שהיא תפעל עבור כל הדפים שכלולים בו. עם זאת, לטווח הארוך, הציפייה של החוקרים ב-MIT היא שהקוד החדש כן ישולב בדפדפנים עצמם, כי אז ניתן יהיה לשפר עוד יותר את זמן העלייה של הדפים.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il