סקר: בנט מצמצם פערים מול נתניהו

על פי הנתונים מפלגת הבית היהודי אמנם משיגה רק 12 מנדטים, אבל מנהיגה הוא המועמד השני המועדף על הציבור - אחרי ראש הממשלה.

ערוץ 7 , ח' באדר ב תשע"ו

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בסקר מיוחד במלאת שנה לבחירות שפורסם הבוקר (שישי) ב"מעריב", עולה כי יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט מצמצם פערים מול נתניהו בקרב על ראשות הממשלה.

על השאלה "אם היו מתקיימות בחירות בישראל לראשות הממשלה ובנימין נתניהו היה מתמודד מול כל אחד מהמתמודדים, במי היית בוחר/ת?" לעומת כל מועמד אחר, נתניהו מקבל את התוצאות היחסיות הנמוכות ביותר אם מולו עומד בנט, עם 40% אחוזי תמיכה בנתניהו ו-29% אחוזי תמיכה בבנט, כשהפער מצטמצם ל-11% בלבד.

נראה כי היחיד שמשתווה לבנט הוא יאיר לפיד - אך במקרה שלו נוסקים אחוזי התמיכה בנתניהו ל-47% מול 36% ללפיד. מול יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג התוצאות הן 56% לנתניהו ו-25% להרצוג. מול גבי אשכנזי התוצאות הן 30% מול 44% ומול אביגדור ליברמן התוצאות הן 23% מול 49% לנתניהו.

מהסקר עולה כי הבית היהודי מתחזקת ל-12 מנדטים, הליכוד יורדת ל-26 מנדטים, המחנה הציוני מאבדת מכוחה ל-15 מנדטים, כולנו נחלשת ל-6 מנדטים, יש עתיד מזנקת ל-21 מנדטים, ישראל ביתנו עולה ל-9 מנדטים, ש"ס מקבלת 7 מנדטים ו"הדות התורה 6 מנדטים. הרשימה המשותפת הרשימה המשותפת זוכה ל-12 מנדטים ומרצ מקבלת 6 מנדטים.

בקרב תפקוד שרי הממשלה ממוקמים בצמרת השרים שקד (5.7) ובנט (5.4) בארבעת המקומות הראשונים, כשמקדימים אותם רק שר הבריאות ושר התחבורה. ראש הממשלה ממוקם במקומות האחרונים בשביעות הרצון עם 4.9 בלבד.

עוד עולה מהסקר כי הציבור מרוצה מאד מתפקודה של מערכת החינוך בראשות בנט, מבין תחומי החיים השונים, החינוך נמצא במקום הראשון, עם ציון גבוה של 4.8 - והרבה אחריו תחומים כמו תרבות, איכות סביבה, יחסי חוץ ומחירי הדיור.