דגלי אש"ף במשחק הכדורגל בין סכנין לבית"ר

שחקני המועדון הירושלמי הגיעו בדרך צדדית למשחקם מול סכנין ללא אוהדיהם. שירים בגנות ישראל נשמעו ודגלי אש"ף נראו ביציעים.

נרי וייס , ט' באדר ב תשע"ו

דגל אש"ף במשחק הערב
דגל אש"ף במשחק הערב
צילום: אושרי דודאי

משחק הכדורגל בין בית"ר ירושלים לבני סכנין במסגרת מחזור מספר 28 בליגת העל שבכדורגל שמתקיים הערב (מוצ"ש) כחלק משלב הפלייאוף העליון, היה בכותרות בימים האחרונים - וכמו תמיד ללא קשר לכדורגל נטו.

בעקבות הפסדים כלכליים גדולים עבור שתי הקבוצות בשל התפרעות אוהדיהם במפגשים הקודמים ביניהן, החליטו השתיים לפנות יחד אל מנהלת הליגה בכדורגל בבקשה לקיים את המשחקים הבאים ביניהן ללא קהל הקבוצה האורחת. 

במנהלת הליגה פנו אל ההתאחדות לכדורגל ולאחר אישור החליטו לאמץ את המודל היווני לפיו במשחקים בהם יש סכנה לשלומם של האוהדים ובמשחקים רגישים אחרים לא תותר כניסת אוהדי הקבוצה האורחת למגרש.

פוליטיקאים רבים משני הצדדים ניסו להילחם בהחלטה, ובמשטרת ישראל טענו בתוקף כי אלה יאבטחו את המשחקים בכל מקרה ובכל מקום, ולמרות הודעת אוהדי בית"ר כי אלה יגיעו למשחק החוץ באצטדיון דוחא שבסכנין, הגיעו לבסוף שחקני הקבוצה לבדם.

בדרך צדיית - בה עוברות מכוניות של תושבי סכנין בנתיב הנגדי, הגיעו שחקני המועדון הירושלמי למשחק. כל זאת חרך העובדה שהדרך הייתה צריכה להיות סטרילית כמו שהובטח טרם המשחק.

למרות חסרונם של אוהדי הקבוצה הירושלמים שבעבר הואשמו בהתססת אוהדי סכנין - ביציעין של המארחים הונפו דגלי אש"ף רבים וכן הושמעו שירים בגנותה של ישראל. 

אם זה לא מספיק, אזי שכבר במהלך המחצית הראשונה, הותקף שוער בית"ר בוריס קליימן על ידי אוהדי סכנין שזרקו לעברו חפצים שונים מיציעהם שמאחורי שערו. קליימן התלונן בפני שופט המשחק רועי ריינשרייבר שהפסיק את המשחק למשך מספר שניות.

התפרעות אוהדי סכנין המשיכה גם לאחר העליה מהפסקת המחצית - כמצת שהושלך מיציע אוהדי סכנין פגע בשוער בית"ר. השופט ריינשרייבר דחה את פתיחת המחצית השנייה, שחודשה לאחר התערבות של שוטרי יס"מ שעלו ליציע אוהדי סכנין והזהירו את הקהל המקומי מהתפרעות חוזרת.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il