כדורגל: יורדת נוספת לליגת המשנה?

שלב הפלייאוף התחתון של ליגת העל שבכדורגל נפתח הערב עם שלושה משחקים. מסתמן כי הפועל חיפה היא זו שתצטרף אל מכבי נתניה בליגת המשנה

נרי וייס , ט' באדר ב תשע"ו

אלי כהן מאמן הפועל חיפה. ירד ליגה?
אלי כהן מאמן הפועל חיפה. ירד ליגה?
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

אחרי פגרה קצרה בת שבוע, חזרו הערב (מוצאי שבת) קבוצות תחתית ליגת העל שבכדורגל לשחק. למעשה, חזרתן הערב של קבוצות התחתית למגרשי הכדורגל הייתה יריית הפתיחה של שלב הפלייאוף התחתון בליגת העל שבכדורגל.

בכל עונה קרבות התחתית בליגת הבכירה הן מהמרתקות והדרמטיות שיש. העונה נראה היה כי אלה יהיו משחקים צמודים ומותחים ביותר, כשכל אחת מ-5 הקבוצות יכולה להיות זו שתצטרף אל היורדת שנקבעה מזמן, מכבי נתניה.

בני יהודה, הפועל תל אביב, קריית שמונה, מכבי פתח תקווה, הפועל עכו וכפר סבא, כל אחת מהן יכולה הייתה למצוא את עצמה בסיומה של העונה הנוכחית יורדת אל ליגת המשנה, הליגה הלאומית. אך אז הגיעה הפועל חיפה וכמעט שסגרה על עצמה את הגולל.

הפסד של חיפה למכבי פתח תקווה הערב בפתיחת משחקי הפלייאוף העליון, בתוצאה 1:2, הגדיל באופן משמעותי את סיכוייה של חיפה לשרוד עונה נוספת בליגה הבכירה. 

פתח תקווה הגיעה למשחקה הערב מול הפועל חיפה כשברשותה תשעה משחקים ללא ניצחון, וכעת מי שמחליפה אותה במאזן האימה הזה היא הפועל חיפה שנמצאת במקום ה-13 והלפני אחרון עם 25 נקודות בלבד.

אמנם נותרו עוד 18 נקודות אפשריות, וכבר היו דברים מעולם בליגה הבכירה, אך נראה שבחיפה אזלו הכוחות ובעיקר אלה המתאימים למאבקי ההישרדות בליגת העל שבכדורגל. 

מי שעוד מצויה cסכנה עדיין של ירידת ליגה היא עירוני קריית שמונה שהפסידה גם היא הערב ליריבתה לתחתית טבלת ליגת העל שבכדורגל, בני יהודה תל אביב. 

שער בדקה ה-27 של פדרו גלבאן, הכובש הבולט של בני יהודה העונה, קבע את תוצאת המשחק בין השתיים. הצפוניים כבר עם שבעה משחקים רצופים ללא ניצחון, מתוכם בשישה מהם לא כבשו.  כשהיא רחוקה רק שלוש נקודות מהפועל חיפה שמתחת לקו האדום, קריית שמונה, שזכתה לפני ארבע שנים באליפות המדינה שבכדורגל, עוד עשויה למצוא את עצמה בסיומה של העונה בליגה הלאומית. 

תוצאה נוספת ממשחקי הפלייאוף התחתון בליגת העל שבכדורגל הערב: הפועל כפר סבא - הפועל תל אביב 3:0.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il