"שמחים לחזור לארץ"
חמישה מפצועי הפיגוע נחתו בנתב"ג

אמבולנסים של מד"א פינו את הפצועים לבתי החולים. מטוס חיל האוויר המריא לאיסטנבול על מנת להביא לקבורה בישראל את 3 הנרצחים.

עדו בן פורת , י' באדר ב תשע"ו

נתב"ג, הבוקר
נתב"ג, הבוקר
צילום: דוברות מד"א

שני המטוסים של משלחת מד"א לטורקיה נחתו בשעות הלילה והבוקר (ראשון) בנמל התעופה בן גוריון עם חמישה פצועים מפיגוע התופת באיסטנבול. מצבם של החמישה מוגדר קל עד בינוני.

המטוס הראשון נחת בסמוך לשעה 01:30 בלילה עם שלושה פצועים והמטוס השני נחת בשעה 06:00 בבוקר. כל הפצועים פונו לבתי החולים תל השומר ואיכילוב.

חמישה פצועים נוספים, בהם ארבעה באורח קשה ו-1 בינוני נמצאים עדיין בבתי החולים באיסטנבול תחת השגחה רפואית של צוותי מד"א ויועברו חזרה לישראל בשעות הצהריים.
 
פנינה גרינפילד שנפצעה בפיגוע באיסטנבול והגיעה במטוס הראשון, אמרה "אני מרגישה בסדר ושמחה שהגעתי ארצה. אני רוצה להודות לצוות במקסים שהביא אותנו לכאן ומאחלת לכל הפצועים החלמה מהירה ומשתתפת בצער המשפחות".

חלק מחברי משלחת מד"א נותרו בטורקיה על מנת לטפל ולהסדיר את החזרתם של חמישה פצועים ישראלים, בהם ארבע נשים במצב קשה וגבר במצב בינוני הנמצאים עדיין בבתי החולים באיסטנבול.

במקביל להטסת הפצועים, הדרג המדיני הנחה את צה''ל להוציא משלחת לאיסטנבול. המשלחת המריאה מבסיס תל נוף במטוס "שמשון" של חיל האוויר וכוללת כוחות מפיקוד העורף, חיל האוויר וחיל הרפואה כולל חדר ניתוח וטיפול נמרץ מוטסים.
 
הכוחות מצה''ל יסייעו גם הם לטפל בפצועים הישראלים ולהביא לקבורה בארץ את שלושת נרצחי הפיגוע. בראש המשלחת יעמוד מפקד חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף אלוף-משנה יאיר ברקת.