המחזור ה-10 של ה"שסדר" מתגייס

המתגייסים הם תלמידי ישיבת ההסדר "מאיר הראל" מודיעין - אופקים - קרית אונו שעוברים מסלול המשלב שירות צבאי ולימוד תורה משמעותי.

ערוץ 7 , י' באדר ב תשע"ו

המתגייסים לגולני עם ראש הישיבה
המתגייסים לגולני עם ראש הישיבה
צילום: יח"צ

מחזור גיוס חי"ר מרץ 2016 החל הבוקר (ראשון) בבסיס תל השומר כאשר החיילים הטריים התגייסו לחטיבות גולני ונח"ל.

בין המתגייסים היה גם המחזור ה-10 של מסלול ה"שסדר" של ישיבות ההסדר שמחציתו התגייס לחטיבת גולני וכן ליחידות שונות בחיל המודיעין שהתגייסו גם הם הבוקר.

המדובר בתלמידי ישיבת ההסדר "מאיר הראל" מודיעין-אופקים-קרית אונו שעוברים מסלול של 6 שנים המשלב שירות צבאי ארוך ולימוד תורה משמעותי.

ראש הישיבה הרב (אל"מ מיל') אליעזר שנוולד בירך את התלמידים המתגייסים:  "בסייעתא דשמיא זו הפעם העשירית בה שאנחנו מתגייסים במסלול הייחודי של 'שסדר'".

לדבריו, "זו זכות וחובה גדולה ומצווה לשרת בצה"ל. השבוע נחגוג את חג הפורים. בימים ההם כשעם ישראל היה בסכנת השמדה כשלא היה לנו צבא משלנו שיכול היה להגן עלינו - היינו צריכים לבקש את חסדיו של מלך זר. היום אנו בראשית צמיחת גאולתנו ובחסדי ה' כבר לא עבדי אחשוורוש אנן. ואנו זוכים להגן על עצמנו".

"אנו מברכים את התלמידים: 'כי בשמחה תצאו ובשלום תובלון'. כשם שזכינו לצאת בשמחה בשירה ובריקודים, נזכה שתחזרו כולם בע"ה לבית המדרש בריאים שלמים ושמחים. והקב"ה ישמורכם מכל רע וישמור צאתכם ובואכם מעתה ועד עולם", חתם הרב שנוולד.