העובד הדרוזי הופלה, פוטר, ויקבל פיצוי

העובד הוכיח כי באחד המקרים בהם פנה למנהלו כדי לברר את פשר הערותיו הגזעניות כלפיו, השיב לו המנהל: "אני גזען".

שלמה פיוטרקובסקי , י' באדר ב תשע"ו

מערכת מנותקת. בית משפט
מערכת מנותקת. בית משפט
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

שופט בית הדין האזורי לעבודה בנצרת, ד"ר טל גולן, הורה לחברת אלקטרה, בעלת רשת 'שקם אלקטריק' לפצות עובד דרוזי שהופלה ופוטר מעבודתו בסכום של 55 אלף ש"ח.

העובד עבד בסניף רשת "שקם אלקטריק" בצפת במשך כשנה. לטענתו, מנהלו ברשת, השמיע באוזניו הערות גזעניות כלפיו בשל מוצאו. בהמשך לכך, נתגלעו חילוקי דעות בינו לבין מנהלו והוא הועבר לסניף אחר של החברה בעיר טבריה.

העובד טען כי הוא התנגד לעבור לעבודה בסניף בטבריה וכי פנה לוועד העובדים למנהלת משאבי האנוש בחברה והעלה בפניהם את ההערות הגזעניות של מנהלו כלפיו. למורת רוחו עבר העובד לעבודה בסניף בטבריה ולאחר פרק זמן קצר פוטר מעבודתו.

חברת אלקטרה טענה מנגד כי הרקע לפיטורים היה התנהגות בלתי ראויה מצד העובד ודחתה את טענתו כי הוא הופלה בעבודתו על רקע מוצאו.

השופט גולן קיבל את טענת העובד כי הופלה בעבודתו. וקבע כי העובד הוכיח כי באחת השיחות עם מנהלו, פנה אליו כדי לברר את פשר הערותיו הגזעניות כלפיו ובתשובה ענה לו המנהל: "אני גזען".

בית הדין קבע כי החברה לא נקטה בשום צעד כלפי המנהל למרות שידעה על התנהגותו. הוכחה לכך מצא בית הדין בפרוטוקול שיחת בירור שנערכה למנהל על ידי מנהל בכיר בחברה ובו נכתב כי ".... ולטענות שהועלו בשיחת השימוע על אופן הדיבור כלפי העובד (התובע), אמירות גזעניות, אי גיבוי של העובד כלפי אמירות גזעניות של לקוחות, כינוי העובד בשם "הדרוזי" לקיחת צד אחד וגיבוי העובד הנוסף בסניף. ציינתי בפני דודו (המנהל) כי אופן ההתבטאות לא מקובל, מהווה בעיה אתית ומעלה בסימן שאלה גדול את היכולת של דודו לנהל סניף ברשת..."

בפסק הדין נקבע, "הפגיעה בתנאי עבודתו של התובע, ולאחר מכן הפסקת עבודתו, נגרמה כתוצאה מאפליה שננקטה כלפיו על ידי גורמי הנתבעת, ומחמת היותו דרוזי ובשל גזעו/דתו".