"רב הנסתר על הגלוי"

מנכ"ל ארגון חוננו סובר כי חקירת סדרת השריפות בכפר דומא לא בוצעה באופן יסודי אלא כוונה למציאת אשמים יהודים בלבד.

אורלי הררי , י' באדר ב תשע"ו

שמואל (זנגי) מידד
שמואל (זנגי) מידד
צילום: יח"צ

לאחר שהמשטרה הטילה צו איסור פרסום על פרטי שריפת הבית הלילה בכפר דומא, אומר שמואל (זנגי) מידד מנכ"ל ארגון חוננו כי "שרשרת השריפות בכפר דומא בחודשים האחרונים מעלה סימני שאלה רבים".

"מוזר מאוד כי השריפות החוזרות הם סביב אותו אזור גיאוגרפי וסביב אותה משפחה ועל פי הפרסומים באותה דרך פעולה", אומר מידד. 

"אירועים אלו לא נחקרו ולא נבדקו באופן יסודי ובלתי תלוי, וכבר ראינו כי בעניינו של חאלד מוגרבי, השייח המסית מהר הבית לא נפתחה חקירה והוא לא נעצר אלא לאחר שארגון חוננו הגיש תלונה. כן בעניינם של חברי ארגון תעאיוש, עזרא נאווי ו'שוברים שתיקה' בחרה המערכת לעצום עין, ועל כן נראה כי שיקולי החקירה אינם תמיד ענייניים".

מידד מזכיר כי "חקירת שריפה אחת מתוך רבים בדומא כן בוצעה, אבל רק כלפי יהודים ובאמצעות עינויים אכזריים שלא מביאים לחקר האמת,  אלא לתוצאה שאינה מתיישבת עם מגוון העדויות והראיות במקום. רב הנסתר על הגלוי בפרשת דומא ואנחנו מקווים שהאמת הן על אירועי השריפה, והן על התנהלות הרשויות החוקרות תיחשף לעיני הציבור", הוא אומר.

נציין כי הלילה הוצת בית בכפר הערבי דומא שבו נרצחו שלושה מבני משפחת דוואבשה ביולי 2015. כוחות משטרה וצבא הגיעו לכפר והחלו בסריקות. ערבי תושב הכפר נזקק לטיפול רפואי כתוצאה משאיפת עשן. אין פצועים נוספים.

בארגון השמאל הקיצוני "רבנים למען זכויות אדם" מיהרו לדווח כי מדובר בבית של עד ראייה מרכזי לרצח משפחת דוואבשה, אולם במשטרה מדגישים כי כל כיווני החקירה נבדקים.