נהרס בית משפחה סמוך לאלון מורה

ביתה של משפחת הראל הוקם על אדמות מדינה סמוך לאלון מורה ונהרס הבוקר. בשומרון זועמים.

ידידיה בן אור , י"א באדר ב תשע"ו

ההרס. הבוקר
ההרס. הבוקר
צילום: נדב גולדשטיין t.p.s

המנהל האזרחי הרס הבוקר (שני) את ביתה של משפחת הראל, הורים לארבעה ילדים, שבנו בית על גבעה 771 סמוך לישוב אלון מורה, על אדמות מדינה. 

אבי המשפחה, אליצור הראל, טען בתגובה להרס, "מדובר בבית שנועד לשמור על אדמות חקלאיות שנמצאות על אדמות מדינה".

לדבריו, "למרות שסבלנו מארגוני השמאל הקיצוני ביניהם מעזרא נאווי, באה מדינת ישראל והורסת דווקא את הבית שלנו. של מי שבא לסייע למדינת ישראל ולסייע בשמירה על אדמות מדינה זה אבסורד שאין לתאר וזה כואב מאוד".

יו"ר הישוב אלון מורה, אליסף פרשן, ציין "אנו נגד הרס בהתיישבות בכל מקום ובכל זמן. דווקא בימים אלו, בהם אנו רואים את ההסתה הפלסטינית והטרור שמשתולל בכל מקום בארץ, אני מצפה ממערכת הביטחון ומהנהגת המדינה להתעסק בדברים החשובים באמת,לדאוג לשלום אזרחיה ולהילחם בטרור ובהסתה".

לדבריו, "שר הביטחון בוחר להרוס חווה חקלאית שמחברת בין השומרון לבקעה, בעצימת עיניים מוחלטת מהבניה הפלסטינית הלא חוקית שמתפרצת בכל מקום, כולל באותם אדמות שבהן נהרסה החווה, שנבחרה דווקא היא במגמתיות ברורה ומדאיגה".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר כי "מדובר באבסורד. דווקא בשעה  הזו, בה תושבי מדינת ישראל בכלל והשומרון בפרט, מתמודדים עם טרור מוצאת הממשלה משרד הבטחון והמנהל האזרחי זמן להרוס בתים היושבים על אדמות מדינה, ולא מפריעים לאיש.

"אני קורא לממשלה להתעשת. לעצור את הנבלה הזו, ולהתמקד בהחזרת הביטחון ותחושת הביטחון לתושבי השומרון ומדינת ישראל", הוסיף דגן.

מהמנהל האזרחי נמסר בתגובה, "מדובר באכיפה שבוצעה כנגד סוכה מעץ ומבנה לבנים לא מאוכלס אשר הוקמו ללא ההיתרים הנדרשים מהגורמים המוסמכים".

"טרם ביצוע האכיפה בוצעה הידברות למול מועצה אזורית שומרון על מנת להביא לפינוי עצמאי של המבנה. משלא בוצע הדבר, החוק נאכף על ידי המנהל האזרחי.", הוסיפו במנהל.