"השלטונות הטורקיים עשו הכל כדי לסייע"

מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד מסכם את ביקורו בטורקיה, בעקבות הפיגוע שהיה שם ומדבר על הרגעים הקשים שעברו על שליחי המשרד במדינה.

ניצן קידר , י"א באדר ב תשע"ו

דורי גולד במקום הפיגוע, היום
דורי גולד במקום הפיגוע, היום
צילום: משרד החוץ

מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד סיים אחר הצהריים (שני) את ביקורו בטורקיה - לאחר שנועד עם מקבילו הטורקי וביקר במקום הפיגוע.

גולד אמר בתום הביקור, "זו פעם נוספת משרד החוץ הישראלי מוצא את עצמו בחזית המאבק נגד הטרור - כאן באיסטנבול שספגה פיגוע קשה בשבת. כל אחד, בתנאים מאוד קשים לקח לעצמו תפקידים שהם בדרך כלל הם לא שלו. אנשי האבטחה היו צריכים לפעול כשגרירים לכל דבר. השליחים היו צריכים לזהות גופות".

הוא דיבר על שיתוף הפעולה החיובי בין המדינות. "השלטונות הטורקיים עשו את הכל כדי לסייע למשפחות הישראליות שהגיעו לפה - גם לעזור לנו להעביר את הנפגעים בחזרה לארץ ולהקל את כל ההליכים הביורוקרטיים - וכמובן הנכונות שהממשלה הטורקית הביעה לפעול עם ישראל נגד האויב המשותף שהוא הטרור הקיצוני שכרגע מכה את כולנו".

שלושת הנרצחים בפיגוע באיסטנבול הובאו היום למנוחות. הלווייתה של שמחה דְַאמרי, שנרצחה שלשום בפיגוע באיסטנבול, נערכה בבית העלמין בדימונה. אברהם גולדמן הובא למנוחות בבית העלמין דרום בחולון. הלווייתו של יונתן שוּר נערכה בקבוצת שילר. 

חמישה פצועים מהפיגוע פונו ביום ראשון בבוקר לבתי החולים שיבא וסורוקה. מצבן של ארבע נשים קשה ופצוע אחד במצב בינוני עד קשה.