"היה הדף נוראי ורק אחרי זה בום גדול"

האחיות פנינה גרינפלד וענת קמה עדיין מתאוששות בבית החולים, לאחר שנפצעו בפיגוע הקשה שאירע לפני יומיים באיסטנבול.

ערוץ 7 , י"א באדר ב תשע"ו

Scene of Istanbul bombing
Scene of Istanbul bombing
Reuters

פנינה גרינפלד וענת קמה עדיין מאושפזות בבית החולים לאחר שנפגעו ברגליהן בפיגוע הקשה שאירע באיסטנבול. בראיון ל"חמש עם רפי רשף" הן מספרות על רגעי האימה.

"נפצעתי מעט קשה יותר מאחותי", סיפרה ענת, "הכדור חדר דרך עצמות כף הרגל וריסק את העצמות. אבל שתינו פחות או יותר באותו מצב".

"נכנס לי רסיס מצד כך הרגל ונתקע בבוהן", עדכנה אחותה פנינה, "הוציאו לי אותו אבל הוא ריסק לי עצם ברגל. לאחר מכן תיארה פנינה את השתלשלות האירועים ברגעי הפיגוע.

"אני זוכרת כל רגע ורגע ממה שקרה. שזה קורה אתה בשוק", היא אמרה, "היה מן הדף נורא ואז רק דיברתי לעצמי ואמרתי - 'זה פיגוע, זה פיגוע, את לא מתה - את חיה, תהיי בהכרה'. הכל היה בהילוך איטי".

"היה הדף נוראי ורק אחרי זה בום גדול. ראיתי ושמעתי את אחותי, וגם בעלי היה לידי - הוא נפל ונשאר מאחור", המשיכה פנינה, "התקדמתי לעברו וצעקתי, ואז הוא בא אלינו וברחנו שלושתנו ברחנו לסמטה, בזמן ששאר הקבוצה נותרה ברחוב".

ענת סיפרה על הרקע הזכור לה ביותר מהחוויה הקשה שעברה: "הנסיעה באמבולנס נחקקה בזכרוני", היא אמרה, "הנסיעה עם הצפצופים המחרידים, הצעקות, הבכי - רק אז הבנתי שקרה משהו נורא". פנינה הודתה על כך שהיא, אחותה ובעלה נשארו בחיים, בייחוד לאור התוצאות הקשות בעקבות הפיגוע.

"היום אני מעכלת יותר, אני כל הזמן אומרת לעצמי איך זה יכול להיות שניצלנו מהתופת הזאת ויצאנו עם פגיעה קלה יחסית?", סיפרה הפצועה, "במיוחד בגלל שיש לי חברים שנהרגו וכאלה עם פציעות מאוד קשות".