יועצות הלכה חדשות הוסמכו במדרשת "נשמת"

הרבנית חנה הנקין: המנהיגות הנשית הרוחנית מחזקת את טהרת המשפחה, את ערכי ההלכה ומביאה נעם וטוב לבתי ישראל.

עדו בן פורת , י"ג באדר ב תשע"ו

היועצות החדשות
היועצות החדשות
צילום: יח"צ

במדרשת "נשמת" לבנות התקיים אמש טקס הסמכה של יועצות הלכה חדשות, בוגרות תוכנית "קרן אריאל" במדרשה.

אחת עשרה בוגרות סיימו את הכשרתן שנמשכה שנתיים וכללה לימודי הלכה עיוניים בהעמקה של תחומי טהרת המשפחה, ולימודי העשרה רפואיים ורגשיים נלווים.

בתום שנות הלימוד התקיימה במחזור זה לראשונה תקופת סטאז' של מספר חודשים, שנועדה ללוות את ראשית דרכן של הבנות כנותנות מענה לשאלות של נשים בפועל.

הטקס השנה היה אבן דרך סמלית כשיחד עם המוסמכות החדשות הגיע מספרן של יועצות ההלכה בוגרות "נשמת" למאה יועצות הלכה ברחבי העולם המסייעות לנשים לשמור על הלכות טהרת המשפחה בקהילות השונות ובקו הפתוח ואתרי האינטרנט שמפעילה מדרשת נשמת.

יועצות ההלכה החדשות והותיקות, בני משפחותיהן של המוסמכות וידידי המדרשה נכחו בטקס המרגש תחת הכותרת "וימצא בשנה ההיא מאה שערים". 

בין המברכים בטקס היו הרבנית נעה לאו רכזת התוכנית וסגנית ראש המדרשה, והרב יעקב ורהפטיג העומד בראש קרן אריאל להכשרת יועצות הלכה במדרשה.

ראש המדרשה הרבנית חנה הנקין אמרה כי "כל אחת מהמסיימות תמצא את עצמה בשורת המנהיגות, בשורה הראשונה של המנהיגות הנשית הרוחנית, המחזקת את טהרת המשפחה, המחזקת את ערכי ההלכה ואשר מביאה נעם וטוב לבתי ישראל".

הרב יוסף צבי רימון רב הישוב אלון שבות דרום העביר שיעור על הלכות שנדונו ונפסקו בידי נשים בדורות הקדמונים, ונתן ליועצות ההלכה החדשות את ברכתו.

בוגרות התוכנית קיבלו תעודות הסמכה חתומות בידי הרב ורהפטיג והרבנים שבחנו אותן בקיץ האחרון: הרב יהודה הנקין, הרב אליעזר דמרי, הרב שלמה לוי והרב יצחק הלוי.