נמשכת שביתת הטסטרים

גם מחר לא ייערכו טסטים בכל רחבי הארץ. הבוחנים הפגינו מול משרד התחבורה בירושלים במחאה על הפרטת מערך מבחני הנהיגה.

עדו בן פורת , י"ג באדר ב תשע"ו

לימוד נהיגה. אילוסטרציה
לימוד נהיגה. אילוסטרציה
פלאש 90

השיבושים הקשים בעבודתם של בוחני הנהיגה (טסטרים) יימשכו גם מחר (ה') וייכנסו ליומם החמישי. מחר תיערך שביתה כללית בכל הארץ ולא יתקיימו כלל מבחני נהיגה.

הבוקר עלו בוחנים מכל רחבי הארץ להפגין מול משרד התחבורה בירושלים, בדרישה לבטל את המכרז להפרטה כוללת של כל מבחני הנהיגה, שמשמעותו העסקה קבלנית של בוחני הנהיגה.

בהסתדרות אומרים כי ''בוחני הנהיגה הם חוד החנית במלחמה במכת תאונות הדרכים וכלי עיקרי לחיזוק הידע וכישורי תלמידי הנהיגה. הפרטת מבחני הנהיגה תביא להשלכות הרסניות על התלמידים שעתידים לעלות על הכביש, ומכאן שתהיה לה השפעה ישירה על רמת הבטיחות של כל נהגי ישראל''.

במשרד התחבורה לא מתרגשים מהעיצומים. "במקום לברך על החלטת משרד התחבורה לקצר את זמני ההמתנה לטסטים, ולשפר את השירות לתלמידים, מכריזה ההסתדרות על שביתות ועיצומים", אמרו גורמים במשרד.

"100 טסטרים לוקחים מאות אלפי צעירים וחיילי צה"ל כבני ערובה, ומנסים למנוע את שיפור השירות רק כדי לשמור על המונופול", האשימו במשרד התחבורה.

לדברי אנשי המשרד, "צוות מקצועי בינמשרדי שבחן את הנושא, קבע כי אין שום אפשרות לספק את השירות הדרוש עם המערכת הקיימת וכי ביצוע מבחנים על ידי זכיינים פרטיים היא האפשרות היחידה לענות על הצרכים הקיימים של תלמידי הנהיגה. כל ניסיונות העבר להוסיף בוחנים ולהרחיב את שעות העבודה של הטסטרים לא הועילו לקיצור זמן ההמתנה לטסטים ולשיפור השירות לתלמידים".