לגבות את החיילים גם אם טעו במשימתם

ח"כ מוטי יוגב, אלוף משנה במיל': אין לקבל את נורמות "בצלם" שחבר לאויבינו להוציא את דיבתו של צה"ל רעה. לא הוא שומר המוסר שלנו.

חזקי ברוך , ט"ו באדר ב תשע"ו

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: חזקי עזרא

אל"מ במיל' ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) התייחס היום בצהריים (שישי) למעצר החייל שירה במחבל מנוטרל בחברון וקרא להטיל את החקירה על מפקדיו ולא על המשטרה הצבאית, וכן לגבות את החייל גם אם טעה בשיקול הדעת.

בפתח דבריו הדגיש יוגב כי את הוראות הפתיחה באש יקבעו רק מפקדי צה"ל. "הכלל שבדברי חז"ל - 'הבא להורגך השכם להורגו' הוא היסוד המוסרי וברירת המחדל להריגת מי שבא להורגך", אמר ח''כ יוגב. "מחבל הבא לפגוע באזרחים, בחיילים או בשוטרים, אחת דינו למות, כל עוד הוא מסכן או עלול לסכן חיי מי מחיילינו או אזרחינו''.

לדבריו, את חקירת החייל צריכים לבצע מפקדיו ולא המשטרה הצבאית. ''בין אם נהג החייל נכון משום שבתמונת עולמו המחבל זז ואולי יכול היה להפעיל מטען נפץ שהסתתר מתחת למעילו כפי שקרה בעבר, בין אם נהג שלא נכון אם מלחץ או כל טעות אחרת - יש לקיים תחקיר מפקדים, להסיק מסקנות ולגבות את החיילים גם אם טעו במשימתם".

"אין לקבל את נורמות ארגון 'בצלם' שחבר לאויבינו להוציא את דיבתו של צה"ל רעה. לא הוא שומר המוסר של צה"ל כי אם מפקדי צה"ל שאנו סומכים עליהם בביטחוננו וסומכים עליהם גם שידעו לתחקר ולגבות את חיילינו במשימתם המורכבת", הוסיף ח"כ יוגב.

בסיום דבריו הוסיף יוגב כי ''גם קולות מערביים וערביים שמעולם לא גינו שום רצח של יהודים, לא ילמדו אותנו מוסר ולא יזיזו אותנו מצדקת דרכנו''.טוען....

תיעוד נוסף מחברון: "יש מטען על המחבל''

החייל שנעצר אתמול, לוחם בחטיבת כפיר, הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית הדין הצבאי ביפו. הבוקר פורסם סרטון נוסף שצולם כמה רגעים לאחר הפיגוע אתמול בחברון, ותיעד את הנוכחים בזירה צועקים שהמחבל עוד חי וייתכן שהוא ממולכד.